22:50:11
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 
   » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció   
 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Választási tépelődés
... Elejére 1. lap 
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. február 12. 20:18 | Sorszám: 101
Nem értek egyet veled.
Én például nem csinálnám azt, amit a politikusok csinálnak. Képtelen lennék rá, hogy azt a vegzatúrát végig éljem, amit ők. Igaz sokkal jobban keresek mint ők, de akkor sem csinálnám, ha dupla annyit adnának, mint amennyit most keresek. Hogy mindenféle sültbunkó rajtam köszörülje a véres torkát, hogy csámcsogva vesézzék a vagyonomat, hogy állandóan címkézzenek, pofátlan szemétségeket vágjanak az arcomba és még nekem kellene jópofát vágnom hozzá, na ne! Az első beszólásra úgy rúgnám le az illető fejét, hogy a schengeni határnál sem érnék utol.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. február 12. 17:30 | Sorszám: 99
Szerintem mindenhol, minden időben teremnek gyönge jellemű emberek.
Az nem a politikus(jelölt)ek, hanem a társadalom betegségét mutatja, ha a korrupt egyének bársonyszékbe jutnak és nem börtönbe.
Azt azért nem hiszem, hogy ez oldalfüggetlen: az ú.n. baloldalon szereplő figuráknak papírjuk van arról, hogy korruptak: kiszolgálták az elnyomóinkat.
mediator
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. február 12. 14:34 | Sorszám: 97
Szerintem a politikusok között - arányait tekintve - több az ügyeskedő és a harácsoló, mint a népességben.
Ennek - szerintem - az az oka, hogy eleve az extrovertált személyiségű, némi exhibicionizmussal megáldott, határozottabb karakterű személyek kerülnek be a politika intézményi hálózatába, akik azért sodródnak, vagy lépnek oda, mert feljogosítva érzik magukat arra, hogy a békés, terelhető többség számára utat mutassanak. Ennek megfelelően úgy gondolják, ha ők áldozatot hoznak a tömeg irányában, akkor az áldozat honoráriumára is igényt tarthatnak, vagy legalábbis nem kell kitérniük előle. Aztán vannak azok, akik a saját szakmájukban alkalmatlanok voltak arra, hogy profi módon megéljenek, ezért a politikusi mezőket veszik igénybe a bennfentes információk megszerzése és a letarolható kapcsolati háló érdekében.
Persze ott vannak még a csendes elkötelezettek is, de ők relatíve kevesebben, illetve elnyomja a hangjukat az extrovertáltak harsánysága.
orosz_hussalata
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. február 12. 10:53 | Sorszám: 96
Szerintem az nagy tévedés, ha azt gondolod a politikusok sok pl. becsületesség tekintetében az átlagosnak megfelelő eloszlással szerepelnek.

Pl. azt sem mondhatod, hogy a színészek közt ugyanakkora a magamutogató alkatok aránya, mint az átlag.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. február 12. 03:02 | Sorszám: 95
Szerintem meg sok rendes ember van közöttük is, ahogy a nép között is.
Nem tudsz megingatni.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. február 11. 16:05 | Sorszám: 94
Sajnos az évek alatt gyűltek össze a rossz tapasztalatok. Abban igazad van,hogy ez nem pártfüggő. Mindenhol vannak olyan emberek,akik a húsos fazék közelében vannak,és nagyot
hasítanak! Biztos vagyok benne,hogy ez emberfüggő, és nem pártfüggő. Aki odakerül, azt
megkörnyékezik,vagy megveszik kilóra. Biztosan van tisztességes közöttük,de sajnos kevésről mondható el,hogy ilyen vagy olyan módon nem került bele valami piszkos ügybe....
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. február 11. 16:02 | Sorszám: 93
Egyébként a szocik már gyűjtik az adatokat, az előbb hívott fel éppen Józsa, szöveg, és ha egyetértek vele, nyomjam meg az 5-ös gombot. Nem fojtottam belé a szót, hagytam, hadd beszéljen,(a telefontársaságot is támogatni kell...) sőt egyet is értettem vele.....
Szavazni viszont a Fideszre fogok.
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. február 11. 15:59 | Sorszám: 92
Nem is tudnál összeveszni velem, mert én senkivel sem akarok összeveszni. Leírom a gondolataimat és elolvasom a tiéteket. Nem veszekedni járok ide a fórumra.

Szerintem semmivel sem rosszabbak a politikusok, mint a nép. Ilyen is van közöttük, olyan is van közöttük. Személy szerint baromira utálom, hogy azt hiszi a nép, a politikusok között több a szarember, mint amennyi a nép között van. Ezzel nem értek egyet.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. február 11. 13:57 | Sorszám: 91
"De sajnos az a helyzet,hogy az MSZP környékén bizony szép számmal vannak nagyobb vagyont felhalmozó és azzal elszámolni nem tudó emberek."

A topikot részben azért is nyitottam, mert erősen azt gondolom, hogy nem csak az mszp-ben.

Azzal egyetértek, hogy Simonban nem az a különleges, hogy ilyen pénzei vannak, hanem az, hogy lebukott.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. február 11. 13:54 | Sorszám: 90
Azért én ezt még színesíteném. Természetesen nem mindegy, hogy Józsa cége végzett-e érdemi munkát ezért a pénzért, vagy csak szóbeli tanácsadás (mint Medgyessi), vagy valami ügyvédi kavargatás, esetleg megfoghatatlan szakértés van a háttérben. Azonban azt a kérdést igenis fel kell tenni, hogy az üzlet elnyerésében mekkora szerepe volt Józsa ( és a másik szintén politikus tulajdonos ) politikai kapcsolatainak.
Józsát most azért támadják, mert a Paksi bővítésről alkotott véleménye erősen változott, mikor kikerült a kedvezményezetti körből.

Azt mondod neked bizonyíték kell. Nos én mára úgy vagyok vele, hogy politikusokkal kapcsolatban a bűnösség vélelme áll, és nem az ártatlanságé. És ez oldalfüggetlen.
És akkor egy lényegi kérdés. Miért is lehet egy országgyűlési képviselőnek állami céggel üzletelő vállalkozása? Összeférhetetlenség?
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. február 11. 13:50 | Sorszám: 89
A világért sem szeretnék veled összeveszni!
De sajnos az a helyzet,hogy az MSZP környékén bizony szép számmal vannak nagyobb vagyont felhalmozó és azzal elszámolni nem tudó emberek.
Nemcsak Józsa és Simon van köztük...
A választásokig még sok minden ki fog derülni!...
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. február 11. 13:29 | Sorszám: 88
Szerintem részben legalábbis igazad van.
A világ nem fekete-fehér.
mediator
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. február 11. 12:49 | Sorszám: 87
Én pl. nem engedném, hogy helyi szinteken a pártok versengjenek a vezető pozíciókért, sőt, kifejezetten mellőzném a politikát.
A lokálpatriotizmus lenne a helyi vezetők alkalmassági mércéje, akik felette állnának a pártpolitikának. A legfeljebb a lokálpatrióták versenghetnének egymás között: ki tudja szélesebb körben megszólítani a helyi lakosságot, ki tud nagyobb támogatottságot szerezni. Kevesebb lenne a korrupció, nem lenne az utca egyik felén fideszes választási aszfalt, míg a másikon emeszpés választási aszfalt. Komolyabban vennék az embereket, nem csak választáskor fregoliként előhúzott bégető, szavazó rabszolgának tekinteték őket. Nagyobb lenne az elkötelezettség a helyi értékek megőrzése és teremtése iránt. A lokápatrióta vezetők nem csak egy ciklusra terveznének stb.

Ami a közszolgák és választott vezetők felelősségét illeti, (egyetértve a Jobbik felvetésével) a közpénzek körüli döntéshozók büntetőjogi büntetési mércéjét nagyon durván súlyosbítanám! Egy életre gebedjen bele az, akit közpénzek síbolásán kapnak!
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. február 10. 17:03 | Sorszám: 86
Miben más a véleményed?
386 képviselő van a parlamentben és most terítéken van Simon és Józsa. 2/386 x 100= 0,5 %.
Ez is az én verziómat húzza alá, az emberek nagy többsége rendes ember.
Nem követem Józsa István munkásságát, de a múltkor láttam egy kereszténydemokratával vitatkozni a Hírbehozzukban, kiderült, hogy atom vonalon dolgozik már régóta. Polgári gondolkodású ember vagyok, de nem elvakult ember. Ahogy azt is utálom, ahogy a baloldal kipécézi Mészáros Lőrinc és Simicska Lajos jobboldali szimpatizánsú vállalkozókat, úgy azt is utálom, ha rászállnak egy baloldalira, jelesül Józsára, és megcímkézik, miközben semmit nem tudunk a részletekről. Összeadtak itt többéves kifizetéseket és így kijött 6,6 milliárd, de arról nem esik egyetlen szó sem, hogy mit végzett el Józsa+XY cége az összegért, márpedig ez egyáltalán nem mindegy. A pavlovi kutyáknak persze elég egy csengőhang, hogy elkezdjék ugatni az éppen terítéken lévő delikvenst, de nekem ennél több kell.Csak azért nem vagyok hajlandó beállni a köpködő-kórusba, mert a csengőt megnyomták. Simon Gábor dolga valóban nagy disznóság, de Józsáé szerintem messze nem ugyanaz, mondom úgy, hogy azért a részletekkel még senki nem jött elő, csak azt szajkózzák, hogy fúj Józsa, aki egyébként tényleg nagypofájú barom.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. február 10. 12:54 | Sorszám: 85
Sajnos nekem más a véleményem.
Egymás után derülnek ki,hogy melyik politikus mennyit szakított az elmúlt időszakban.
A földi halandó fel sem tudja mérni,hogy pl. Józsa István szoci képviselő cége a Paksi
Erőműtől az elmúlt 8 évben - nem tévedés: 6,6 milliárd forintot kapott.
Plusz ott ücsörög a Parlamentben, a frakcióban, a bizottságokban, kapja a térítéseket stb.
Tehát nem szegény ember... ezzel szemben olyan cinikus és nagyképű, és mosolyog a szemünkbe,hogy Simon Gábor 240 milliója biztosan nem pártpénz. Ez az Ő 6,6 milliárdjához
képest aprópénz.Kíváncsi lennék a vagyonnyilatkozatára....
mediator
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. február 10. 12:29 | Sorszám: 84
azaz már csak 55!

(én már vágom a centit, mint Kalocsán... )
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. február 10. 10:06 | Sorszám: 83
Összeszedték a három "kedvencemet" http://www.origo.hu/itthon/20140207-lazar-janos-rogan-antal-es-szijjarto-pete ...

Tudom, hogy az origo egy ócska ballib kampányoldal,de talán nem véletlenül választották ezeket az arcokat, akikkel a választókban ellenszenvet lehet ébreszteni.
onodij
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. február 04. 20:31 | Sorszám: 82
Imacsoportunk https://www.facebook.com/groups/miatyank/ és https://www.facebook.com/groups/132889473452865/ - várunk mindenkit !
onodij
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. február 04. 20:24 | Sorszám: 81
egyetértek - Egyébként a témával kapcsolatban semmi tépelődnivalóm nincs ! tudom kire fogok szavazni ... Inkább csak izgulok és hajtanám az időt, még 60 nap !
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. február 04. 18:01 | Sorszám: 80
Szerintem az esetek nagy többségében nincs úgy. Szerintem az emberek döntő többsége rendes ember, és ez így van a politikusok esetében is, hiába is köpködjük őket jobban, mint magunkat.

orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. február 04. 10:20 | Sorszám: 79
Nem az a lényeg, hogy mennyi pénze van.

De ha a bevallott jövedelmek köszönő viszonyban sincsenek a vagyongyarapodással ( esetek nagy részében így van ) , vagy akin látszik akkora sznob, hogy még a zoknija is sok tízezres, az ne valljon már be tízéves alsó kategóriás autót, meg fél panelt.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. február 04. 07:27 | Sorszám: 78
RK-nak.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. február 03. 23:05 | Sorszám: 77
Javaslok egy másik hozzáállást; én például nem olvasom ezeket a nyilatkozatokat. Mit kezdjek velük? Számomra lényegtelen, hogy kinek mennyi pénze van, egy a fontos, ne lopással szerezze. Ha viszont lopta, akkor kapják el a grabancát.

Orbánét mégis láttam egy cikkben valahol az interneten és megállapítottam, hogy tisztességesen él, nem igazán gazdagodott meg, pedig ha mindazt, amit az ország érdekében tesz egy magánvállalatnál tenné, már dúsgazdag ember lenne.

Nem is tudom, hogy tisztességes dolog-e ezt elvárni tőle, hogy mindössze csak ennyiért tegye.....
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. február 03. 22:58 | Sorszám: 76
Nocsak! Elárultad magad, hogy nem olvasod figyelmesen R.K. beírásait.
Ezt a linket ugyanis ő adta meg:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Kihalt_mad%C3%A1rfajok_list%C3%A1ja

Ott lehet olvasni azt, amit belinkeltem.
Lehet, hogy nagyon barbár dolog, de valahogy nem hiányzik nekem az az óriásalka, amelyik kipusztult Európából.
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. február 03. 22:56 | Sorszám: 75
"a fajok átalakulnak, és új fajokká alakultak, szétválnak stb. Az egész egy folyamat"

Már megint a lényegre tapentott Gazduram!
Hát éppen emiatt nem gondolom, hogy annyira kellene izgulni a fajokért.
Nekem nincs kedvem ilyen statisztikákat böngészni, hogy hány faj van, mennyi pusztult ki abból, mennyi keletkezett új, stb., ezért kérdeztem RK-tól, hogy ő tudja-e, de arra a kérdésemre nem válaszolt, viszont érzékeltette velem, hogy az idióta többséghez tartozom, aki homokba dugja a fejét (mert ő is nagyon szeret címkézni) és már csak akkor húzza ki, amikor már késő lesz és jön Noé bárkája.
Mindezek pedig onnan indultak, hogy Kiss Ulrich atya szerint nem volt, nincs és nem lesz túlnépesedés. RK szerint viszont rohanunk a katasztrófába.
Nem tudom melyiknek higgyek.
Tovább ...
 
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...