00:46:14
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: Baloldal 2014. (csak erős idegzetűeknek !)
... Elejére 1. lap 
keresztkem
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. december 18. 12:43 | Sorszám: 0
1969 forró júliusa volt, a helyszin Déry Tibor író balatonfüredi, de inkább arács-tamáshegyi nyaralójának a tóra néző kertje. A kert végében BALUSZTER-nek nevezett kicsúcsosodó, Balaton felé nyúló csónakalakzata--friss élővirágokkal körülövezve. A baluszteren elhelyezve egy fényes fedőlapú, a kártyalapok jó csúszását lehetővé tevő kártya-, és sakkasztal,s mitteszisten: az asztal mellett 3 férfi ultizik. Úgymint a házigazda, a kb.83 éves Déry Tibor ül az "asztalfőn", tőle balra Csurka István, fiatal nagyon tehetséges író, jobbra Aczél (Appel) György pártfőmufti, akkoriban az MSZMP Központi Bizottságának ideológiai-, és kultúrális ügyekkel foglalkozó titkára. Láthatóan összeszokott a társaság, cigarettáznak, nem sokat, csak a legszükségesebbeket beszélik--szavakkal.
Hirtelen autó fékcsikorgatás hallatszik, s megáll a kertkapu előtt egy teljesen közönséges--zöld-fehér szinezetű--Trabant-Combi.A kocsiból kiszáll két farmeres "jabranc", "tiszteletem, benézünk ide is egy kicsit" szöveggel: Latinovits Zoltán sötét napszemüvegben, s féltestvér-öccse, az akkor 'skorpiós Freinreisz Karesz.Leülnek ők is az asztal mellé, Böbe asszony--Déry felesége--friss hideg sört hoz nekik, rágyújtanak....Mire egyszercsak megszólal aaaaaz Aczél: "Barátaim! Hallottatok a woodstock-i szuper popfesztiválról? Jóbuli lehetett mi?" Mire Déry: "Én megírtam a hepaj-t, ott van a kézirata a nappaliba, Böbike hozdmá' ki!" Bámulnak nagyot a Latinovitsok, mi lesz ebből?
Folytatná az Aczél imígyen: "Megkéne csinálni valami hasonlót nekünk is a KISZ KB felügyelete mellett természetesen, a Tibor már nagyjából el is készitette a vázát, nézzék át.....EL ...ELVTÁRSAK! A zenét a Freinreisz elvtárs..kompo....""
Mire megszólal Latinovits "Piku": "Nabazdmeg!" Mire a Karesz: "Nahúzzunk el innét Zozó mihamarabb!" S odaveti Aczélnak: "Maj' megcsinálja maguknak a Presser! Naalászógájjja!!!"
Kb. ez volt a vígsziházi "Képzelt riport...." igazi genezise.
keresztkem
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. november 19. 18:01 | Sorszám: 19
Klikkeljetek rá az asztalon heverő könyvre.
Már a felén túl jár az olvasó.....
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 19. 15:21 | Sorszám: 17
Ez lenne Magyarország jövője?
http://www.tutiblog.com/2014/11/infantile-pride-avagy-menjetek-picsaba.html
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 04. 22:45 | Sorszám: 76
jobboldali-keresztény-nemzeti gondolkodásmód = polgári-szociálisan érzékeny-nemzeti,
kozmopolita-liberális és egy-két ponton talán még baloldali = internáci-anarchista-teljesítménymentes osztogató.
Nincs itt jobb és baloldal.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 04. 22:38 | Sorszám: 75
Erőlködj csak te szerencsétlen osssstoba!
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 04. 22:37 | Sorszám: 74
Már miért ne lenne demokratikus?
A választók akaratából elhúztok, mint a vadlibák.
Ennél demokratikusabbat el sem tudok képzelni.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 04. 06:28 | Sorszám: 73
Tehát messze nem arról van szó, hogy--úgymond--"nem ÉRTJÜK" Önöket, s megengedem: Önök is "értik" azt, amit mi mondunk.Hanem arról: nagyon nem értünk egyet! És ez alapvetően más dolog.A mi poltikia gondolkodásmódunk jobboldali-keresztény-nemzeti gondolkodásmód.Az Önöké pedig kozmopolita-liberális és egy-két ponton talán még baloldali is.Ez a két politikai gondolkodás- és szemléletmód nem egyeztethető össze, amint a víz sem keverhető össze a tűz-zel.
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 04. 05:54 | Sorszám: 72
Azt gondolom, hogy Ön van "tévedésben".Mert mi "jobbosok" az igazunkat NEM ATTÓL VÉLJÜK IGAZNAK és VALÓSNAK, hogy most 2014-ben nyerünk-e avagy nem nyerünk.Hiszen IGAZUNK VOLT 1994 és 1998 között is meg 2002 és 2010 között is, pedig akkkoriban igencsak nem nyertünk.Hanem arról van inkább szó hogy mondjuk-magyarázzuk igazunkat-elveinket MINDENHOGY: kézzel-lábbal és ezt Önök képtelenek fölfogni--akárhogyan is magyarázzuk.A feketére Önök azt mondják hogy fehér a nagyra azt hogy kicsi etc...etc.. képletesen szólva.S akkor "kínunkban" jön az ultinma ratio: "majd a választók eldöntik", hogy kinek s hogyan, milyen mértékben van igaza.
Kín szülte érv ez--persze-- de önök sem tesznek ilyen helyzetben mást!
k.k.
Jethro Tull
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 04. 04:00 | Sorszám: 71
Nyilván nem. Ahhoz értenie kéne.
Ezt meg nem lehet attól elvárni, aki azt hiszi, hogy attól van igaza, hogy nyer a pártja a választáson.
hulot
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 04. 01:12 | Sorszám: 70
Egy csöppet sem demokratikus a felfogásod.
Nem szégyelled ezt?!!

tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. március 04. 00:59 | Sorszám: 69
Nyomathatod a primitív címkéidet, érik a nagy pofon és remélem akkor elhúztok, mint a vadlibák.
hulot
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 03. 22:38 | Sorszám: 68
Panduci! Én eddig sokkal,de sokkal többet feltételeztem rólad ennél a hülye és zsigerből elutasító szövegednél. Mi lenne, ha végre a fejedhez kapnál, és rádöbbennél, hogy nem én vagyok az ellenséged, hanem önmagad vagy az?!!

panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 03. 22:33 | Sorszám: 67
szegény szerencsétlen, te még magadat sem érted?...
Há' igaz, így voltatok ezzel 40 évvel ezelőtt is. :-(
hulot
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 03. 22:01 | Sorszám: 66
Velem nem kell "lepaktálni", hiszen nem teszünk itt mást, mint diskurálunk. Amúgy arról beszélek, hogy végtelenül ostoba dolog az, ami itt - és az országban - történik. Egyszerű emberek is - mint mpd, Rendes vagy panduci - zsigerből esik a másiknak, kizárólag azért, mert azok másképpen gondolkoznak.

Figyelem, fiúk, lányok!!!!
Gondolkodjatok!

keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 03. 21:50 | Sorszám: 65
1.) IGENIS észrevettem az Ön--irányomba' való--empatikus viselkedésmódját.Hogy mindennek ellenére nem "paktáltam le" Önnel ez tény--mellesleg: NEM IS FOGOK(!) soha-- ámde én NEM(!) az Önnel való kapcsolatomról beszélek, hanem azokkal való kapcsolataimról, akikkel--elvben--a "barrikád" ugyanazon oldalán harcolok.Önnel--mint tudható, nem.Tehát elismerem: Önnel még az a'priori-a' posteriori dolog is lehet hogy NAGY-NÉHA valóban nem állt fönn.De állítom, "többnyire" még Önnel kapcsolatban is fönnált, tehát: csak akkor "ütöttem Ön felé" ha ezt megelőzően Ön ütött.Hogy hogyan, s milyen stilben..az egy másik dolog.
2.) Viszont ú.n. "elv-barátaimmal" kapcsolatban IGENIS FENNÁLL az, amit állitok, tehát: csak akkor--és csakis akkor-- bántottam őket, ha előtte ők tették ezt velem, de sokszor még akkor sem! Ennek ellnekezőjéről sem Ön sem más NEM TUD MEGGYŐZNI.
k.k.
hulot
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 03. 21:17 | Sorszám: 64
Ez egyszerűen nem igaz, öregem. Te ezerszer és bivak módon estél nekem, használtál velem szemben olyan szavakat, amelyek kevéssé tűrnek nyomdafestéket. Én viszont mindig is empatikusan viselkedtem irányodban, és megválogattam a szavaimat (Persze úgy, mint itt mindenki máshoz is.) Te viszont - a magad dühös és "meg nem értett" módján - mindenkire prüszkölsz.

keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 03. 20:23 | Sorszám: 63
Az, hogy én "miket vágtam mások fejéhez", "az" a' posterior-i dolog--VOLT(!)--és kivétel nélkül mindig "az" volt.Engem viszont a' priori bántanak.EZ KÜLÖNBSÉG, s nem is kis különbség! (Ha a "latinos műveltségéből" esetleg-netán "futná" a fenti fogalmak kiértékelésére)
k.k.
hulot
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 03. 19:10 | Sorszám: 62
Hogy te miket vágtál már mások fejéhez itt, attól egy úrhölgy igencsak pirulna, öregem.

De sebaj!
Az a lényeg, hogy újra itt vagy a fedélzeten - elhatározásoddal ellentétben - és színesíted e fórumot ízes és kulturált hozzászólásaiddal.



keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 03. 17:07 | Sorszám: 61
"..Te szerencsétlen agyhalott... "--írja ön nekem, R.K.-nek meg MPD-nak meg a többieknek a néma helyeslése mellett.
Nos, ha tényleg "agyhalott vagyok", akkor emberséges dolog-é, kultúrált dolog-é avagy egyáltalában bármiyen "humanizmus jegyében" helyénvaló-é ezt az--egyékbként szerencsére nem létező "agyhalott"-ságomat--expressis verbis a fejemhez vágni?
Mit szól "ehhez" az engem nagybetűírásért elítélők, fölöttem pálcát törők siserehada?
Semmit.Tudom.Nem vagyok "érdekes".Nem "érdekel ez" senkit. Csak az az érdekes, hogy mit eszünk ebédre.....meg milyen a legújabb autó prototipus.
k.k.
hulot
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 03. 08:23 | Sorszám: 60
" Hej, pedig valaha de nagy legény voltál......"

Én egy pici pont vagyok az Univerzumban, de te itt csücsülsz a vállamon, és kukucskálsz.

Jethro Tull
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 03. 07:16 | Sorszám: 59
Látom, te komolyan veszed azt a simicskai mondást, hogy a hülyeség alkotmányos alapjog , élsz is vele rendesen, másképp ez a kérdés nem születhetett volna meg.
Még egy dolgot szimbolizál: a fidesz és a fanatikusok mérhetetlen képmutatását.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. március 03. 07:12 | Sorszám: 58
Sajnállak öreg. De, tudjuk, a jegenyefák se nőnek az égig, te is a mocsár fenekéről brekegsz már. Hej, pedig valaha de nagy legény voltál...... dehát sic transit.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 03. 05:19 | Sorszám: 57
NEM "ORDIBÁLOK", ÉS NEM IS ORDIBÁLTAM SOHA--legföljebb nagybetűkkel írok..néha.
Viszont. ÖN MIÉRT SÉRTEGET?
k.k.
hulot
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 02. 23:24 | Sorszám: 56
Yeah!!!!

tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 02. 22:26 | Sorszám: 55
Hát az nagy pofára esés lenne.
Kálmán Olgát és Heller nyanyát megütné a guta.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...