12:33:18
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: Orbán Viktor államférfi, Orbán Viktor dolgozik !
... Elejére 1. lap 
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 09. 08:18 | Sorszám: 68
Szumma szummárom: "fordítva tetszik ülni a lovon".Azzal vádol engem, amely hibába sajátmaga esett bele.
k.k.
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. április 09. 08:13 | Sorszám: 67
"akkor fog szorulni,..."
Mindannyian "szorulni" fogunk! Ön is! (ha áltatná magát farizeus módon azzal, hogy Ön nem fog, mert Ön különb keresztény, mint én) Épp a Szentirás mutatja meg, hogy az ilyen, magukat különbnek vélők mennyire tévednek.Egyrészt.
Máasrészt vagy HATVANSZOR elmondtam: az én nézetem az ALÁZATOS EMBERÉ--s nenm a tudálékos, mindent jobban tudó, s mindenkit kioktató önhitt-é, aki el van telve önmagával, s a saját ú.n. igazságával--aki igenis el tudja fogadni az IGAZSÁGTALANSÁGOT és a MEGALÁZÁST IS.S nem kábitja magát azzal hogy az ő igazsága az egyetlen és valódi igazság.
ÖN MOST ÖN ITT NAGYKÉPŰ--ami általában nem jellemző Önre, de most igen(!)-- ÉS AMI A LEGINKÁBB BIBLIAELLENES:ITÉLKEZŐ!
Mert: "Ne ítélj, hogy ne ítéltessél!" Bizonyám--szerénytelen Uram!
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 09. 07:14 | Sorszám: 64
Jó.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 09. 06:56 | Sorszám: 63
keresztkem bácsi most még jól elvan ezzel a kognitív disszonanciával (látja ugyan az
igazságot, de nem a szemének hisz, hanem ilyen-olyan autoritásoknak), majd akkor fog
szorulni, amikor a Mennyei Atya színe elé kell állnia, mert ott már nem takaródzhat
azzal, hogy kérem szépen én Isten szava helyett X-nek vagy Y-nak a szavát követtem.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 08. 23:58 | Sorszám: 62
keresztkém elvtárs, há' miért nem üvöltözik??
akkor asztán igaza lenne! röktön!
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 08. 21:51 | Sorszám: 61
Nem "az"!
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 08. 19:04 | Sorszám: 60
Meglehetős pökhendi hozzáállás Isten szavához.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 08. 18:17 | Sorszám: 59
"Ha elfojtjuk az igazságérzetünket, akkor köpünk Isten szavára."
KUTYAFFÜLE, MACSKAFARKA!
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 08. 15:46 | Sorszám: 58
Nem látom be, hogy mi okunk volna rá, hogy elfojtsuk az igazságérzetünket.
A lelkiismeret szava Isten szava.
Ha elfojtjuk az igazságérzetünket, akkor köpünk Isten szavára.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 08. 08:37 | Sorszám: 57
"Nem kognitív: mert értem a szemléletét!"
Ez a mondat(om) pontosításra szorul.Úgy 'jó, hogy "Kognitív: mert értem a szemléletét!"
Tehát: NEM(!) áll fönn az ú.n. "kognitív disszonacia" esete, mert elvrendszerem "kognitiv" ugyan de a #56-os érvelés szerint is indokoltan: MESSZE NEM(!!!) DISSZONÁNS! Legföljebb Ön ' annak véli.
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 08. 07:35 | Sorszám: 56
BÖLCSESSÉG=VALAMINEK A VALÓDISÁGÁT-TÉNYMIVOLTÁT MEGLÁTNI, MEGÉRTENI ELFOGADNI AKKOR IS HA NEM TESZIK "AZ" A DOLOG NEKÜNK.SŐT! ALAPVETŐ IGAZSÁGÉRZETÜNKKEL ELLENKEZIK!Ezért NEM(!) "kognitív" és nem "disszonáns", amit állítottam s állítok, pusztán: BÖLCS.
Nem kognitív: mert értem a szemléletét! Nem disszonáns: mert az Ön szempontjából még meg is
tudom magyarázni.Legföljebb azt állitom: mindezek ellenére A VALÓSÁG A TÉNYEK--tetszik-nem tetszik nekünk, nekem SEM(!) tetszik, mellesleg--NEM "AZ" amit állitani tetszik.Hanem annak ellenkezője.Ráadásul tudom: NEM JÓ AZ NEKÜNK, ahogyan a valóság áll.De attól a "dolog" még "úgy" van, s nem másként.
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 08. 07:23 | Sorszám: 55
"Molnár: Semmilyen választási rendszerben nem nyertünk volna
Molnár Zsolt, az MSZP kampányfőnöke az M1 Este című műsorában arról beszélt, hogy a régi választási rendszerben sem nyertek volna, sőt, ennyi szavazatszámnál nagyjából semmilyen választási rendszerben sem. De ebből szerinte nem következik, hogy ez a választás fair lett volna. Szerinte a legnagyobb hiba az volt, hogy későn jött létre az összefogás, azt már fél évvel korábban létre kellett volna hozni, így ugyanis nem tudták elérni üzeneteikkel a bizonytalan szavazókat. Az MSZP-ben elemzik a helyzetet, készülnek az EP-választásra."
No azért van olyan is a maszop oldalán--a fenti--aki nem teljesen elfogult.
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 08. 07:21 | Sorszám: 54
Ez az Ön hozzáállása pedig: tipikus rosszindulat.Általában nem, de a fenti kérdésben igen.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 08. 07:17 | Sorszám: 53
Ezt a hozzáállást úgy hívják, hogy kognitív disszonancia.
Más szóval: nem hagyja, hogy a tisztánlátását megzavarják a tények.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 07. 22:59 | Sorszám: 52
Az ilyen "de igen" "de nem" "de igen" "de nem " tipusú huzavoná-t inkább befejezem.
Mindenesetre maradjunk annyiban: ÉN NEM "ÚGY" TARTOM IGAZNAK A DOLGOT, ahogyan Ön.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 07. 19:42 | Sorszám: 51
Nem szoktam valamit annak nevezni, ami nem.
A származási alapú hivatalbetöltés Isten szándékának semmibevétele.
Vagyis korrupció.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 07. 08:51 | Sorszám: 50
"EZT" ugyan lehet "korrupciónak" nevezni, de 'ATTÓL MÉG NEM "AZ".
k.k.
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 07. 08:00 | Sorszám: 49
Remélem továbbra is úgy szerepel a Jobbik mint az előző 4 évben ... a parlamenti szavazások nagyon szimpatikusak voltak !
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 06. 21:16 | Sorszám: 48
Nekem(szerintem,)Nagyon fontos, hogy a Jobbik milyen eredményt ér el! A Fidesz győzelme csak a Jobbik eredményes szereplése mellett ér valamit a második 4 évben!
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 06. 21:07 | Sorszám: 47
Várj még egy kicsit!
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 06. 20:59 | Sorszám: 46
Gyóztünk - megcselekedtük mit megkövetelt a Haza !
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 06. 20:55 | Sorszám: 45
Amúgy meg kötelező volt szétosztani a családban az uralt nemzetek nyelvének ismeretét. A birodalmuk nemzeteinek nyelvét valamelyik családtag biztosan beszélte!
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 06. 20:46 | Sorszám: 44
Ja. Lehet, hogy kultúrember, de a belterjes tenyésztés nyomai erősen látszanak rajta. Sóskúton a hentes csak Ottókának hívja.
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 06. 20:44 | Sorszám: 43
Egyetértek!
Van egy kedves, bölcs barátom, aki egy közös barátunk ún. jóindulatú daganatának diagnosztizálása után azt mondta: "Jóindulatú daganat nincs, mert mia f...zt keres az ott?!"
Szóval a Habsburgok épp ilyenek voltak!
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 05. 20:29 | Sorszám: 42
Nohát: ezt nevezem én korrupciónak.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...