19:51:35
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: Orbán Viktor államférfi, Orbán Viktor dolgozik !
... Elejére 1. lap 
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 15. 15:54 | Sorszám: 125
1 hét szabi 4 év megfeszített munka után ...
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 15. 15:02 | Sorszám: 123
Ez a topik pörög, mikor most nem is dolgozik. A hírek szerint szabira ment.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 15. 14:47 | Sorszám: 122
Rendben van.Azzal a megjegyzéssel: tévedni tetszik ebben a "föleszmélés" dologban, mert én úgy gondolom, már csak a korom miatt is 'hamarabb "eszméltem" föl--érdemeimen kívül.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 15. 14:08 | Sorszám: 121
Nem, keresztkem bácsit egyáltalán nem tartom szemfényvesztőnek.
Nem megtévesztő, csak megtévesztett.
Nemlátó, aki még csak tudatában sincs a fogyatékosságának, ezért nem is kéri
a látás adományát.
Nem hinném, hogy kénköves pokol várna keresztkem bácsira.
Inkább valami Nirvána-szerűség, ahol a boldog tudatlanok ringatóznak.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 15. 13:59 | Sorszám: 120
Drága keresztkem bácsi, egyáltalán nem utálom Magát, csak sajnálom.
És fenntartom, hogy korán tetszik örülni - mégha csak kicsit is - annak, hogy mindeddig
el tetszett mulasztani a föleszmélést.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 15. 13:33 | Sorszám: 119
Mi kettőnk között a különbség?
1.) Ön nevezett engem "kognitiv izében"
a.) SENYVEDŐ;
b.) ÉLVEZKEDŐ;
c.) Az Atyaúristen által minősítetten "cselekedetét nem tudó,nem ismerő" léleknek;
d.) A feketét fehérré--és viszont-- torzitó szemfényvesztő nemtudoménmicsodának;
c.) És még sokmindennek, ami ROSSZ.
Akiről tehát egy biztos: tudiillik hogy a KÁRHOZAT és A KÉNKÖVES POKOL gyermeke.
Ez vagyok én Ön szerint a FENTI!
Én viszont Önről semmit nem mondok--néhány felületes butaságvalló-n kívül-- nem állítok csak annyit: néhány vallási nézetével ÉN NEM TUDOK EGYETÉRTENI-AZONOSULNI, amitől viszont Ön még lehet jó keresztény vagy keresztyén, aki biztosan üdvözül.Ennyi.
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 15. 12:49 | Sorszám: 118
Tessék nagyon örülni--ha már nekem 'olyannyira nincs okom az örömre Ön szerint, mint írni tetszik, bár én nem így gondolom-- annak, amit vélelmezni kegyeskedik rólam. Mármint annak, hogy Ön szerint szerény személyemre az Atya--úgymond--"lemondóan legyintett".Miért? Mert AZ ÖRÖKKÉVALÓSÁGBAN ÖNNEK NEM(!!!) KELL MAJD OTTAN--vagy pontosabban: abba' az állapotba-- LENNIE-LELEDZENIE, AHOVÁ ÖN SZERINT ÉN KERÜLÖK.Tekintve hogy ahogyan érzékelem: ÖN 'OLYANNYIRA UTÁL ENGEM, HOGY JOBB TŐLEM "TÁVOLABB" LENNIE. Sebaj.Én kibírom.A túlvilágon is kibírom!
Másrészt azért az is igaz: hogy "korán örül"-nék..."AZT" NEM HISZEM, NEM HINNÉM ...INKÁBB! Annál is inkább sem, mert oly'nagyon nem is örültem s nem is "örülök"--csak módjával és visszafogottan.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 15. 12:21 | Sorszám: 117
Keresztkem bácsi korán örül.
Jézus alapvetően 2 féle emberrel találkozott:
akikre elismerően bólintott: hited meggyógyított téged és
akikre lemondóan legyintett: Atyám bocsáss meg nekik, mert nem tudják, mit cselekszenek.
Keresztkem bácsi a 2. fajtába tartozik.
A kognitív disszonancia nem annak fáj, aki szenved benne, hanem a környezetének.
Keresztkem bácsinak megmutatják a fehéret és rámondják, hogy fekete.
Még le is írják a tankönyveibe.
Keresztkem bácsi pedig áhítatosan rebegi a fehér láttán: fekete, fekete, fekete !
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 15. 07:41 | Sorszám: 116
Nagyszerű!
Mindég tudtam hogy: az Úr velem van, ha még ilyen kognitív "élvezetekkel" is megajándékoz--melyről eddigelé ráadásul nem is tudtam.
Megszentelő Kegyelmén fölül--mintegy RÁADÁSKÉNT.Adassék hála és tisztelet Szent Nevének!
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 15. 07:14 | Sorszám: 115
Helyesbítek: nem szenved a kognitív disszonanciától. Élvezi.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 14. 20:52 | Sorszám: 114
Amit mondani tetszik--rólam, meg az én állítólagos "kognitív izémről"-- a #113-ban-- az LEHET AZ ÖN VÉLEMÉNYE.DE MIÉRT OLYAN BIZTOS ABBAN HOGY EZ AZ IGAZSÁG, HOGY EZ A VALÓSÁG?
Amikor az én környezetemben--számomra Öntől jóval szakértőbb és hitelesebb emberek--az Ön által mondottakkal SZÖGESEN ELLENTÉTS tartalmúan nyilatkoznak rólam s nézeteimről.
Ha EGY(!), csak egyetlenegy olyan komoly érvet tetszik tudni mondani annak alátámasztására
hogy INKÁBB ÉRDEMES ÉS INDOKOLT--lenne(!)-- ÖNRE hallgatnom, akkor megfontolnám irányomba célzott becsmérléseit.DE ILYEN ÉRVE NINCS! Ön kinyilatkoztat--indoklás nélkül--és kinyilatkoztatás jelleggel nézeteimet LEMINŐSITI.Ráadásul alapvető szakértelem, jóindulat és hozzáértés HIJÁN!
Szerencsére:
1.) Nem "szenvedek";
2.) Látok és mások szerint is "látok", sőt "láttatok is"--Istennek hála: a fönti kérdésben is.
Akkor meg ugyan:
MIÉRT, MI MIATT, MINEKOKÁBÓL FONTOLJAM MEG NÉZETEIT? Melyeket TELJES KÉPTELENSÉGNEK, s nem is túl jóindulatúnak gondolok Anyaszentegyházunk irányába.Csak azért fogadjam el, vagy gondolkozzam el rajtuk, MERT ÖN MONDJA? Vagy ugyan mi a TÚRÓÉRT? Mikor nézeteinek EGÉSZ ÉLETEM és annak eredményei szögesen(!) ellentmondanak--feketén-fehéren a 2X2 világosságával? Tanult, sokoldalú pap-, és szerzetesbarátaim, többdiplomás feleségem, fiaim élete, munkája SZINTÚGY.Akkor MIÉRT(?) és MINEK(?)
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 14. 19:02 | Sorszám: 113
Drága keresztkem bácsi, Maga szenved a kognitív disszonanciától, nem lát, mert nem akar látni.
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. április 14. 16:03 | Sorszám: 112
"..Egyházunk testületileg és történelmi léptékben szegi meg Jézus tanítását."
Ez olyan képtelenül LEHETETLEN tartalmú állitás, hogy ezekután KÉT SZÓT NEM--lenne(!)-- ÉRDEMES IRNOM.
Mert! A fönti megállapitásban foglaltakra --ÉN, A RÓMAI KATOLIKUS "AZT" MONDOM--"EGYHÁZUNK" akkor sem lenne képes megtenni "azt", amit írni tetszett, ha akarná.Ráadásul nyilvánvalóan NEM IS AKARJA.
Tehát annyira "KÉT MALOMBAN ŐRÖL"-ünk, gondolkodásunk annyira különböző--valószínűleg azért, mert: A HASZNÁLT --egyébiránt magyar nyelven használt ugyanazon fogalmakon--FOGALMAKON MÁST(!) ÉRTÜNK, hogy nincs értelme ezekről a dolgokról beszélgetnünk.Ön egy MÁSIK VILÁGBAN ÉL--amely nem a valóságok, hanem a hamisságok és negativ illúziók világa.Bár ilyetén állitásom valódiságát nyilvánvalóan nem ismeri el. Ám 'attól még igazam van. Sajnos.
Ön alapvető Ecclesiologia-i fogalmaknak nincs birtokában, azokkal tisztában.Melyet a teologiai főiskolákon 3.félévtől tanitanak. S így a vulgár-parasztlogika szintjén próbál értelmezni definitív és axiomatikus--mély meggondolást igénylő-- szakfogalmakat.Ezt nem lehet(-ne)! Ponosabban lehet, de akkor oda jut az ember--a NIHIL-be--ahol Ön tart.Kár.
Ráadásul összevissza kever, zagyvál-hadovál, "GIZIKÉT" meg "GŐZEKÉT"--OK és ÉRTELEM NÉLKÜL: pl. Heródes meg az apostoli királyság úgy kerül ide mint a "győzelmi zászló" a mozgalmi énekbe--és AZON A SZINTEN IS(!)--mely "zúgva száll".
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 14. 13:37 | Sorszám: 111
Jézus szerény volt, ami azt jelenti, hogy nem a saját dicsőségét kereste, hanem az Atyáét.
Azt viszont megalkuvást nem tűrően.
Távol állt tőle, hogy szemet hunyjon a gaztettek felett, simogassa a buksiját a gonoszoknak.
Pl. nem nevezte Heródest apostoli királynak.
Egyházunk testületileg és történelmi léptékben szegi meg Jézus tanítását.
Azt a koronát, amellyel a sátán a templom párkányán megkísértette Jézust, állítólagos követőinek nem
volt erejük visszautasítani, hanem szépen a saját homlokukra illesztették.
Azt a nagyon egyszerű és gyakorlatias tanítást, amit Jézus adott, filozófiába, teológiába, szofisztikába,
misztikába csomagolták és ahelyett hogy követnék, szertartásos formában mímelik.
A "létező Egyház", ahelyett, hogy Krisztus Élő, Szent Teste volna, beéri azzal, hogy "Krisztus Szent
Testéről Szónokló Hivatal" legyen, amely ahelyett, hogy kiárasztaná a Szentlelket a bérmálkozókra, kiállít
számunkra egy igazolást, mely szerint ő ünnepélyesen úgy tett, mintha.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 14. 10:37 | Sorszám: 110
Szerénynek lenni NEM VALAMIRE, VAGY VALAMIÉRT vagy VALAKIÉRT kell, vagy érdemes.Hanem a szerénységért önmagáért, vagy azért, mert a mi Urunk Jézus Krisztus is szerény volt. Egyrészt.
Másrészt.
A Katolikus Egyház IGENIS BETARTJA Jézus tanítását--nemcsak hirdeti.
Annak ellenére betartja, hogy az Egyház egy-egy tagja lehet hogy alkalmasint nem tartja be. Merthogy különbség van a Szent és Apostoli Egyház MAGA--amely mint tudjuk: AZONOS Jézus Krisztus Szent Testével, amely: TÖKÉLETES(!) ÉS MAKULÁTLAN--és az Egyház egy-egy bűnös tagja között.Ez alapvető ekkleziológiai tanitás.
Sem itt sem másutt: NINCS SEMMIFÉLE ELMISZTIFIKÁLÁS! Aki "elmisztifikálásról" beszél vagy gondolkodik, AZ MAGA, Ő MAGA MISZTIFIKÁL EL, miközben fennhangon hirdeti ennek ellenkezőjét.
k.k.
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 14. 08:59 | Sorszám: 109
Bayer/Orbán háttérkép adásban elhangzott az összeesküvés elmélettel kapcsolatos álláspont - osztom a nézetet. Ugyanis ami megtörténhet az megtörténik !
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 13. 21:05 | Sorszám: 108
Ugyan mire legyek szerény, amikor a Legnagyobbnak, Legjobbnak, Legigazságosabbnak az örömhírével jövök ?
Nem olyan bonyolult dolgok ezek, sőt, végtelenül egyszerűek: Kelj föl, vedd ágyadat és járj, nyisd ki a szemed és láss.
Csak nem szabad elmisztifikálni őket.
Végkép nem elhazudni.
Ne nevezzük a feketét fehérnek, a tuskó gazembert apostoli királynak.
A Katolikus Egyháznak elévülhetetlen érdeme, hogy nem (nagyon) hamisította meg Jézus tanítását.
És hirdeti is, csak nem tartja be.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 13. 19:43 | Sorszám: 107
Remélem van annyira okos ennek a népnek a döntésképes, a szavazást becsületbeli ügynek tekintő része, hogy nem választ meg olyanokat, akik az Unnyóban Magyarország és a magyar nép ellen kampányol a Kohn-okkal és Schultzokkal (az egyik francia zsidó, a másik német zsidó) együtt. (...és még mondják, hogy az összeesküvés elméleteknek nincs alapja.....)
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 13. 09:05 | Sorszám: 106
Sajnos 2002-210 között -akinek volt- felélte a tartalékait és most már elfelejtette hogy kinek köszönheti ... Talpra magyar ! Hála a jó Istennek !!! erre már nem mondhatják hogy csak hirtelen felindulásból lett meg a 2/3-ad ! Ezt igen is tudatosan így akartuk - újra ! a "baloldal" meg együtt mehet a levesbe ... csak nehogy az EP-be kerüljenek és újra gyalázzák a Hazánkat, a nemzetet és megnehezítsék az életünket.
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 13. 09:04 | Sorszám: 105
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=747340108633753&set=a.100726359961801 ... - jó nagy maszopás lenne ha egyik balos sem kerülne be az EP-be...
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 11. 10:10 | Sorszám: 104
P.s.:
Úgyhogy amit most írni tetszett: rágalom szintű ELFERDITÉSE, FÉLREMAGYARÁZÁSA mindennek, amit írtam.Ezek a dolgok ilyen hibásan hálistennek csak az Ön "kobakjában-buksijában" vannak így--remélem csak szerénységemről és másokról nem(??!!)-- s nem az én hitéletemben.S főleg nem a --"mindenki" által PÉLDÁSNAK elismert-- hitéletem hitgyakorlatában.
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 11. 10:01 | Sorszám: 103
Ez a "dolgok" összezagyválása az Ön részéről--hogy tudnillik "nekem" meg "nálam" úgy lenne ahogyan írni tetszik.NEM IGY VAN!NINCS ÚGY!
Nekem nem "mindegy"--sőt: nagyon nem mindegy(!)-- az, hogy valaki "hívő" vagy "hitetlen".Pusztán annyit mondtam: egy ember az élete utolsó másodpercében is megtérhet, azaz hívővé lehet.Egyrészt.
Másrészt indkolatlan(!) és hebehurgya lelkületre vall az a hatalmas nagy önhitt magabiztosság "azt" megítélendő-eldöntendő, hogy ez vagy az az embertárs BIZTOSAN(?!) hívő-é avagy sem.Pláne az 'a fölötti ITÉLKEZÉS TELJESEN BIBLIAELLENES hogy én megmondjam valakiről: ő "jó" és "igaz" hívő, a másik ember meg nem az.
Úgyhogy ha kérhetném: NE TESSÉK ÖSSZEZAGYVÁLNI A SZAVAIMAT!Ha egy mód van rá.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 11. 07:25 | Sorszám: 102
Hogy 1 kicsit ontopikok is legyünk: http://forum.vectrix.hu/?f=4&t=10072&m=185
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 11. 07:00 | Sorszám: 101
Ebben hadd kételkedjem, hogy keresztkem bácsinak mindegy, hogy hívő vagy hitetlen az, aki
keresztkem bácsinak a szószékről az észt osztja.
Ha ez így volna, az a communio teljes hiánya: testvéremnek nevezem azt, aki nem a testvérem,
szentnek nevezem azt, ami nem szent, csak úgy teszek, mintha.
Ez a "quasi", a totális korrupció, színtiszta kognitív disszonancia.
Út, igazság, élet helyett úttalanság, igazságtalanság, élettelenség, a fordított áldozat,
az Antikrisztus incarnatioja.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 10. 17:53 | Sorszám: 100
Én bátrabban fogalmaznék: ez a vallás* lényege.
Ami ezen kívül van, az varázslás, kuruzslás, babona, et cetera.
*) Nyugodtan lehet egyes számban mondani, mert ha lehántjuk a vallásokról
a varázslást meg a kuruzslást, akkor egy közös lényeg marad.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...