21:51:41
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Bevándorlás,migráció
... Elejére 1. lap 
gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. augusztus 03. 23:28 | Sorszám: 263
Miből gondolod, hogy ezt az osztrákok, pláne a svájciak támogatnák?
"Álom álom édes álom,álomkép"
orosz_hussalata
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. augusztus 03. 21:57 | Sorszám: 262
Az eu szavazáson én nemmel szavaztam. Elsősorban azért mert felháborított az egyoldalú kampány ( cukrászda és társai), és tudtam, hogy a ballibantak a mi számunkra szarul tárgyaltak, és eladták a fél országot. Hogy az ejú végül ilyen szar korrupt sóhivatal, azt a legrémesebb álmaimban sem gondoltam volna.
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. augusztus 03. 19:45 | Sorszám: 261
Ez is valós veszély:

http://magyarhirlap.hu/cikk/32042/Hochgebildet?utm_source=mandiner&utm_medium ...
rafiki
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. augusztus 03. 19:05 | Sorszám: 260
Elmentem és nemmel szavaztam. A NATO-ra is. Én egy semleges zóna létrehozását
támogatnám Svájc-Ausztria-Magyarország részvételével.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. augusztus 03. 10:58 | Sorszám: 259
Hát igen ...
Az osztrákokat is meg kellene fenyegetnünk, hogy vagy feléjük is kerítést építünk,
vagy helyreállítják velünk a Monarchiát (és ők építenek maguk és a németek közé).
Cirus
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. augusztus 03. 10:34 | Sorszám: 258
Egy nagyon jól megírt cikk Aristótól.

Mostanában, mikor városaink kapuit nem döngetik a barbárok – mert azok nyitva állnak előttük – hanem özönlenek e nyitott kapukon, elgondolkodhatunk, hogy éle-e valahol az, aki szellemével továbbörökíti amit elértünk?

http://aristo.pestisracok.hu/a-barbarokrol/
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. augusztus 03. 09:33 | Sorszám: 257
Én (ha jól emléxem), az EU belépési szavazásra el sem mentem.
"Nem"-mel szavazni nem akartam, mert a "Keresztény Európa" ideáját támogattam.
"Igen"-nel szavazni pedig nem mertem, mert tartottam tőle, hogy a "Keresztény Európa" puszta ábránd.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. augusztus 03. 07:32 | Sorszám: 256
Be se kellett volna lépni. Én megmondtam.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. augusztus 03. 06:31 | Sorszám: 255
Ha az EU-tagságunk arra kötelez bennünket, hogy 0-nál több "menekültet" befogadjunk,
akkor ki kell lépnünk az EU-ból.
rafiki
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. augusztus 01. 08:24 | Sorszám: 254
Szolidaritást vállalni idegenekkel, csak azért, mert a saját fajtánkat utáljuk,
nem más, mint elküldeni Darwint melegebb éghajlatra.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. augusztus 01. 07:27 | Sorszám: 253
Jópár éve azt írtam itt, hogy Albert Schweitzer hibát követett el azzal, hogy gyógyítgatta az afrikaiakat.
Most azok, akiket ő gyógyítgatott, itt kopogtatnak Európa kapuján.
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. július 31. 10:00 | Sorszám: 252
http://www.atv.hu/kulfold/20150730-menekultaradat-keritest-epitenek-a-britek- ...
gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. július 30. 16:43 | Sorszám: 251
Teszetosza társaság ez is! Képtelenek valamit is gyorsan, és jól megoldani.
Békáscity
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. július 30. 15:40 | Sorszám: 250

Dezső László Szabó
1 órája
Bevándorlók
Jönnek ezrével. Szerencsétlenek!
Életerős, fiatal emberek.
Néhány gyermek és asszony van velük,
munkától nem kérges a tenyerük.
Jönnek ezrével. Szerencsétlenek?
Becsapott, átvert, naiv emberek?
Munka nélküli jólét álmodói?
Titkos, gyilkos szándékok hordozói?
Jönnek ezrével! Parkok zöld füvére
szórják a mocskot, oda mennek félre,
kezükben márkás, drága mobilok,és
zsebükben pénz is, és nem is kevés!
Fogadd be őket mind bolond magyar!
Majd felhasít a vaddisznó-agyar,
saját hazádban lehetsz majd cseléd,
idegen hitet töltenek beléd!
Lehet-e szánni, aki követel,
aki szándékkal bűnt is követ el,
aki kiveszi kenyered a szádból,
aztán közönnyel és önzéssel vádol?!
Bűn-e, ha működik életösztönöd,
ha magadat értük össze nem töröd,
mert eddig is éltek, voltak valahogy,
mint ahogy éltünk, mi is, magyarok?
Jönnek ezrével. Szerencsétlenek!
Itt helye sajnos egynek sem lehet,
mára itt szűk lett ez a kis világ,
nem tarthatjuk el a fél Afrikát!
Becsapott, átvert, naív emberek,
a globalizmus elbánt veletek!
Ide terel a titkos, nagy tenyér,
de itt nektek most nem terem kenyér!
2015.07.30. SZLD.
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. július 30. 10:02 | Sorszám: 249
A Kathimerini görög lap számolt be arról, hogy a legfőbb ügyész hazaárulás miatt eljárást indít a volt görög pénzügyminiszter ellen. Janisz Varufakiszt ellenzéki politikusok jelentették fel azok után, hogy kiderült: a görög krízis során megpróbált egy párhuzamos pénzügyi rendszert kialakítani, amihez azonban be kellett törnie a görög adóhivatal számítógépes rendszerébe, így hozzájuthatott a görög adózok minden adatához és pénzéhez. Eljárást közvetlen nem indíthatnak Varufakisz ellen, mivel mentelmi joguk van a görög politikusoknak, de a parlament felmentheti ez alól.



Ki az úr?

A botrányhős exminiszter azzal indokolta a betörést, hogy az új rendszerhez szükségük volt arra a pénzre, ami a közszféra adózásából folyt be, azonban az adóhivatal rendszerét Brüsszel irányítása alá vonta, így nem férhettek hozzá az összeghez. Az Európai Bizottság ezt az állítást még kedden tagadta: "Varufakisz úr állításai hamisak és megalapozatlanok. A bizottság és az IMF csak technikai segítséget nyújtott az adminisztrációhoz, de egyszerűen nem igaz, hogy irányította volna a hivatalt." - nyilatkozta Mina Andreeva, az Európai Bizottság szóvivője.

www.privatbankar.hu
mamácska
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. július 30. 10:00 | Sorszám: 248
Öt-hatezer eurót, azaz mintegy másfél-kétmillió forintot költ egy közel-keleti menekült, mire eljut Magyarországra – mondta el a Hír TV Magyarország élőben című műsorában a Migration Aid nevű humanitárius szervezet munkatársa.


Zsohár Zsuzsanna szerint hazánkba menekültként elsősorban a középosztályba tartozó szakképzett, sok esetben felsőfokú végzettséggel rendelkező fiatalok érkeznek, akik szívesen dolgoznának is.

„A mostani hullám, illetve az a hullám, amelynél mi elkezdtük a tevékenységünket közel öt héttel ezelőtt, körülbelül tavasszal indult el. Afganisztánból, Pakisztánból és Szíriából, javarészt ebből a térségből találkozunk menedékkérőkkel, mostanra értek ide. Egy-két-három hónapot vannak úton, de találkoztunk olyannal is, aki akár másfél évet jött” – mondta Zsohár Zsuzsanna.
Békáscity
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. július 29. 15:25 | Sorszám: 247
angol, frania, német, olasz stb. állampolgár meri-e feljelenteni a Hazáját ? - bár azt hiszem egy-kettőre meg is fosztanák az állampolgárságától ...
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. július 29. 10:17 | Sorszám: 246
Az embercsempészetből folyik vissza bevétel a hadurak számára is, akik miatt tömegek indultak Európa felé – véli Tarjányi Péter.


A háborús feszültségkeltésből több úton-módon is profitálnak a hadurak, például az embercsempészésből is folynak vissza hozzájuk bevételek – mondja Tarjányi Péter biztonságpolitikai szakértő. Végeredményben azok, akik ellen a háborús tevékenység folyik, eltűnnek a területről, és ezért még fizetnek is – foglalta össze Tarjányi, aki szerint igenis látni kell az embercsempész-tevékenység mögött ezt a kegyetlen logikát.

Szerinte ebben az ügyben Európa elaludt. Az olasz titkosszolgálat nem rég felderítette, hogy egy kenyai férfi áll az Olaszországba irányuló embercsempészet mögött, most már a nevét is tudják, de fénykép például még mindig nincs róla – mondta.

Tarjányi arról is beszélt, hogy már szerb rendőrök hoznak migránsokat a határra: ők is beszálltak az embercsempész tevékenységbe. A határ magyar oldalán is pillanatok alatt megszerveződött, hogy valakik elszállítsák a migránsokat akár Bécsig. Látszik, hogy a profit a legjobb szervező – tette hozzá. Épp ezért Tarjányi úgy gondolja, hogy az ilyen méretű szervezett bűnözést nem lehet egy kerítéssel megállítani, hanem globális problémákra globális megoldás kell.

mamácska
Olvasta: 4 | Válasz | 2015. július 29. 08:34 | Sorszám: 245
Összesen ötvenhat menedékkérőt vittek kórházba ismeretlen fertőzés miatt kedden késő este Budapesten, a Nyugati pályaudvarról – közölte a Migration Aid szerda hajnalban.



A civil szervezet önkéntesei hasmenésre panaszkodó, vasúti csatlakozásra váró családokkal találkoztak. Értesítették a mentőket, a helyszínre érkező orvosok pedig a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) bevonásával egy buszt rendeltek, ami a betegeket és a velük érintkezőket is az Egyesített Szent László és Szent István Kórházba vitte kivizsgálásra.

A kórház a felnőttek és a gyerekek közül is vett fel betegeket a csaknem hatórás eljárás után, az egészséges embereket pedig a rendőrség visszavitte a pályaudvarhoz, ahol időközben az ÁNTSZ fertőtlenítette az érintett területeket. A szervezet jelezte, hogy a teljes eljárás zökkenőmentesen, békésen zajlott le.

A Migration Aid közleménye szerint a fertőzés pontos eredete ismeretlen, a kórokozót csak a tenyésztés eredménye alapján lehet meghatározni, ami néhány napot igénybe vesz.

A buszt rendőrök kísérték a kórházig. Ezzel kapcsolatban az ORFK Kommunikációs Szolgálata annyit közölt, hogy az Országos Mentőszolgálat kért rendőri segítséget kedd este a VI. kerületi Eiffel térre külföldiek kórházba kíséréséhez.
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. július 28. 22:29 | Sorszám: 244
Daher Pierre véleménye:
http://valasz.hu/itthon/eros-mondatok-nem-akarkitol-kapott-tamogatast-orban-v ...

Szerintem lehetne hallgatni rá.
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. július 28. 19:05 | Sorszám: 243
Szerintem mindkettő. Hülye is és aljas is.
rafiki
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. július 28. 17:53 | Sorszám: 242
rafiki társadalmi paradoxona :

Minél pontosabban látja valaki a jövőt, annál kevesebben követik.

Ok: minél okosabb valaki, annál pontosabban jósol, de a populáció annál kisebb hányada
érti meg, mert az iq_eloszlás gauss-görbe jellegű. A megoldás: a karizma előhívása.
A kora-középkortól kezdve fő törekvés a de_jure és a de_facto hatalom szétválasztása.
Ennek eszköze a karizma leválasztása az uralkodóról. Ez bizalmi válsághoz vezet, ami
rendkívüli módon csökkenti a társadalmi hatékonyságot.

Eredménye ma: a liberális demokráciák versenyképtelenné válnak más társadalmi
berendezkedésekkel szemben (akár: illiberális demokráciákkal szemben is pl. Singapore).

katáng
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. július 28. 16:28 | Sorszám: 241
E témával kapcsolatban egy-két hónapja ez volt a véleménye, annak apropóján, hogy május végén meginterjúvolta a hiradó:

http://www.hirado.hu/2015/05/29/br-henri-boulad-a-nyugat-elvesztette-moralis- ...
katáng
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. július 28. 16:21 | Sorszám: 240
Lehet, ismeritek ezt a 7 éve megjelent cikket, a lényege most is aktuális.

Henri Boulad az iszlám európai térhódításáról

Az igazi megoldást a kereszténység megújulása jelentené

Magyar Kurír, 2008. október 4.

Az iszlám terjeszkedésének veszélyeire Henri Boulad Egyiptomban élő jezsuita, aki szeptember utolsó hetében több előadást tartott Budapesten. Az alábbiakban az iszlámról szóló szeptember 27-i előadásának főbb gondolatait foglaljuk össze.

Boulad atya azzal kezdte előadását, hogy az iszlám és a kereszténység fel-fellángoló ellentétét történelmi események igazolják (640-től, amikor az arab hadsereg lerohanta és iszlamizálta az akkor keresztény Észak-Afrikát, egészen 1878-ig, amikor legutóbb Bulgáriában sikerült megállítani az Európa meghódítására induló törököket).

Az előadó hangsúlyozta: Az iszlám nem csupán vallás, hanem politikai rendszer is, amely vallást, társadalmat, politikát és kultúrát egyesít. Az iszlámban a vallás elválaszthatatlan a politikától. Néhány éve II. Hasszán, Marokkó volt királya nyilatkozta a francia televízióban: „Az iszlámban szétválaszthatatlan az egyház és az állam. Muzulmánjaink soha nem fognak beilleszkedni a francia társadalomba."

Mindez élesen veti fel a muzulmánok európai befogadásának kérdését. „ Az utóbbi évekig Európa toleráns és elfogadó módon viszonyult az iszlámhoz, mivel tisztelet érdemlő vallásnak tartotta. Ha az iszlám beérné azzal, hogy böjtölést, imát és alamizsnálkodást ír elő híveinek, nem lenne semmi gond. De az Európában jelenleg megjelenő radikális és hódító iszlám alapjaiban veszélyezteti a kontinenst. A bevándorlás, a demográfiai folyamatok és az áttérések következtében az iszlám kevesebb mint egy évszázadon belül többségbe kerül, és a demokrácia többségi elve folytán rákényszeríti Európára a saját látásmódját és a saját törvényeit. Vége lesz a drágán megszerzett szabadságnak! A tolerancia nevében Európa az intoleranciát fogja beengedni!"

Boulad atya megdöbbentő személyes élményekkel illusztrált előadásában elmondta: az 57 muzulmán ország egyikében sincs vallásszabadság; a muzulmán vallást elhagyókra halálbüntetés vagy halálos fenyegetés, brutális kínzás, gyilkosság vár. S ami még riasztóbb: már Európában is előfordul, hogy keresztényeket (pl. az utcán apácákat) fenyegetnek. Az iszlámnak létezik egy felvilágosult, liberális irányzata, ez azonban oly mértékben kisebbségben van, hogy az iszlamista többség mellett szinte nincs befolyása. A sok európai számára vonzónak tűnő misztikus szufizmus pedig eretnekségnek számít az iszlámon belül.

Hogyan viszonyuljunk tehát a muzulmán bevándorlókhoz? Az előadó szerint „egyfelől megértőnek és humánusnak kell lenni a bevándorlókhoz, akik tanácstalanok a számukra idegen kultúrában. De a befogadó és megértő hozzáállás nem jelenthet teljes nyitottságot. Európának fokozottan kell ügyelnie, nehogy megtelepedjék a kontinensen a fanatizmus." Rendkívül fontos volna, hogy Törökország ne legyen tagja az Európai Uniónak, hiszen sem földrajzilag, sem történelmileg, sem kulturálisan nem tartozik Európához.

Az igazi megoldást a kereszténység megújulása jelentené. „Ha a kereszténység nem kap új erőre, az általa hagyott szellemi űrt az iszlám, a keleti vallások, az ezoterika, a New Age és a többi szekta fogja betölteni. Mindezek alapján talán pesszimistának tűnhetek, pedig nem vagyok az, csupán realista" – zárta előadását a jezsuita atya.
Cirus
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. július 28. 13:56 | Sorszám: 239
Én simán elítélném hazaárulásért.

Amúgy ez megvan?
http://nol.hu/belfold/orban-viktor-szerint-nagy-veszely-fenyegeti-europat-egy ...


A helyzet a többségében (vagy inkább) a balliberális politikai oldal által látogatott Népszabadság Online - nem reprezentatív - olvasói szavazása szerint.
Ha hihetünk a szemünknek, akkor közel 2/3 ért egyet Orbánnal a NOL szavazásának állása szerint.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...