13:12:10
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Szakmai
Téma: Határterületek a tudományban
... Elejére 1. lap 
HAME
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. augusztus 09. 10:26 | Sorszám: 800
Formálisan.
Ez ugyanis rendszeraxióma lenne, és arról a rendszeren bévülről nem lehet megállapítani, hogy helyes-e, vagy sem. Ergo minden levezetett állításhoz kimondva, vagy kimondatlanul hozzátartozik a preambula: Ha rajtam kívül semmi sem létezik, minden csak a képzeletemben van jelen, akkor érvényes, hogy:
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2006. augusztus 09. 09:55 | Sorszám: 799
Na várj csak. Ha kiderítené, hogy őrajta kívül semmi sem létezik, minden csak az ő képzeletében van jelen, akkor - ha ezt elfogadja - az ő igazsága az egyetlen igazság lesz...
HAME
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. augusztus 09. 08:43 | Sorszám: 798
amit leírok, az nem egy számomra létező igazság, hanem maga az igazság.

Két eset lehetséges.
1. Jézus második eljövetelét tisztelhetjük személyedben (áldassék a Te neved Uram Kova) és akkor igen.
2. Minden más esetben MAGA AZ IGAZSÁG laza korelációban sincs azzal, amit leírsz.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. augusztus 09. 07:54 | Sorszám: 797
""A katolicizmus nem megy át parajelenségekbe.""

Hát, mongyuk a fatimai csoda erősen határeset....
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. augusztus 09. 07:42 | Sorszám: 796
""Attól, hogy valamiről nem veszünk tudomást, mert nem tudjuk megmagyarázni, hogy mi az, attól az a valami még nagyon is létezik""

Emmán szentigaz, Kowalskykám.
Így járt a kormány is a pénzügyi válsággal.
kova
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. augusztus 09. 00:42 | Sorszám: 795
Minden tiszteletem a tudományoké, azonban olyan esetekkel, jelenségekkel állunk szemben, melyek a tudomány eszközeivel megfoghatatlanok, ezért gyakran azokat nem létezőknek tekintik.
Attól, hogy valamiről nem veszünk tudomást, mert nem tudjuk megmagyarázni, hogy mi az, attól az a valami még nagyon is létezik.
kova
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. augusztus 09. 00:33 | Sorszám: 794
Bocsájtsd meg, hogy azt kell mondjam, amit leírok, az nem egy számomra létező igazság, hanem maga az igazság.

Tudom jól, hogy számtalan új és ijesztő dologról, folyamatokról tettem említést írásaimban, és azt is tudom, hogy ezek némelyike nehezen emészthető, és köszönöm, ha ennek ellenére elgondolkozol ezeken.

Szükséges bizonyos folyamatok megismerése, megértése, mert ez védelmet nyújthat.

mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. augusztus 09. 00:31 | Sorszám: 793
Jancsi! Most egy kicsit megszüntetlek, mer'hogy kikapcsolom mostan a gépem!...
kova
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. augusztus 09. 00:22 | Sorszám: 792
A katolicizmus nem megy át parajelenségekbe.

Egy dolog a hitem és annak Szentsége, és egy másik dolog a paranormális jelenségekkel
kapcsolatos részinformációk feltárása.

Minden mindennel összefügg.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. augusztus 08. 10:27 | Sorszám: 791
Egyelőre nem reagálok, csak nagy érdeklődéssel figyelem, miként mérsz a szubjektív idealizmussal döntő csapást a tudományokra. Végül is egy cipőben járunk...
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. augusztus 08. 10:21 | Sorszám: 790
"Létezni annyi, mint érzékelve lenni." (Berkeley püspök)
Bátky János
Olvasta: 2 | Válasz | 2006. augusztus 08. 10:20 | Sorszám: 789
Idézet:
Nem kell, hogy tanítónak gondolj engem, számomra nincsen jelentősége a besorolásnak, nem kívánom sem rád, sem másra erőltetni azokat a gondolatokat, amiket leírok, de a keresztény hit elleni tiszteletlen megnyilvánulásokkal szemben minden esetben fellépek.


Tudod, ezek fontos sorok. Annak adj, aki kér. Nagyon sajnálom, ha keresztényellenesnek tűnök, mert nem vagyok az. Biztos vannak itt néhányan, akiknek ez már kiderült. Lehet, hogy hozzád képest viszont megengedőbb, hogy azt ne mondjam, liberálisabb.

Idézet:
Amennyiben Téged irritálnak írásaim, akkor nem kell feltétlenül elolvasnod őket, és reagálnod azokra, tekintsd úgy egyszerűen, hogy nem hozzád szólnak.


Erről van szó. Nem irritálnak, ami viszont zavar, azt nem hagyom szó nélkül. Ezzel fejezem ki, hogy nem veszlek semmibe.

Idézet:
Mindezektől függetlenül, ha gondolod, beszélgethetünk olykor csupán klasszikus értelemben.


Beszélgessünk klasszikus értelemben.

Idézet:
Olykor csak egy pillanatra érdemes elképzelni - elkötelezettség nélkül - , mi van akkor, ha mindaz, amit leírok, IGAZ.


Sose vitattam, hogy amit leírsz, az számodra az utolsó szótagig igaz. Azt keresem továbbra is, mi az, ami az igazságainkból közös lehet. Illetve elgondolkodom azon, amit írsz és elsőre nem értenék vele egyet. Ennyire vagyok képes.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. augusztus 08. 08:15 | Sorszám: 788
Na helyben vagyunk már. A nagyfene katolicizmus átmegy parajelenségekbe.
Egy puzzle-darab a helyére került a diagnózidban.
kova
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. augusztus 07. 22:39 | Sorszám: 787
Kedves Gajo!

Érzeteinken kívül számtalan olyan érzet van a világon, amivel mi nem rendelkezünk, és ebben az esetben ne csupán állatokra, hanem idegen eredetű civilizációkra is gondolnunk kell.
Ezen érzeteket és jelenségeket csak paranormális képességekkel rendelkező egyének képesek megismerni, értelmezni, és feltárni az összefüggéseket, hiszen ők tudják megfelelően elemezni a folyamatokat.
Kellő ismeretek hiányában a rejtélyek és megmagyarázhatatlan jelenségek terén a tudomány is csak vakon tapogatózik a sötétben, de sok esetben elfogadható magyarázattal nem képes előállni.

Különféle érzetek, jelenségek közvetve megismerhetőek - de tökéletesen nem megérthetőek, hiszen gyakran olyan területeket érintenek, amelyeknek a puszta létezése is meghaladja az emberi elme befogadó határait - , de csak azok számára, akik nem zárják be gondolkodási rendszerüket, eleve elutasítva bármi mást, ami eltér az általuk vélt igazságtól.

Nem szükséges minden esetben a folyamatok egészét megismerni és megérteni, azonban feltétlenül szükséges bizonyos folyamatok egy részének ismerete, megértése és elfogadása, hogy helyes döntéseket hozhassunk, és kellő rálátásunk legyen döntéseink következményeire.
gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. augusztus 07. 20:25 | Sorszám: 786
Érzeteinken kívül, vajon hány érzet van a világon amivel mi nem rendelkezünk, ám egyes állatok rendelkeznek?

Vajon léteznek olyan érzetek,jelenségek melyeket közvetve sem vagyunk képesek megismerni ?

gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. augusztus 07. 20:14 | Sorszám: 785
"magokra"

Hm. Valahol egy másik nick, hasonlókat fejtegetett
kova
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. augusztus 07. 19:26 | Sorszám: 784
Én így működöm. A magok már rég el vannak vetve, a baj csupán az, hogy túl sok a gyomnövény, mely rákúszik a magokra, és próbálja megfojtani azokat, noha azokból sarjad életünk is, a gyomnövény nyomában azonban nem terem egyéb, csak a pusztulás,és a döghalál.
Nem kell, hogy tanítónak gondolj engem, számomra nincsen jelentősége a besorolásnak, nem kívánom sem rád, sem másra erőltetni azokat a gondolatokat, amiket leírok, de a keresztény hit elleni tiszteletlen megnyilvánulásokkal szemben minden esetben fellépek.
Amennyiben Téged irritálnak írásaim, akkor nem kell feltétlenül elolvasnod őket, és reagálnod azokra, tekintsd úgy egyszerűen, hogy nem hozzád szólnak.
Mindezektől függetlenül, ha gondolod, beszélgethetünk olykor csupán klasszikus értelemben.
Azokhoz az emberekhez, akik úgy olvassák az írásaimat, hogy a szívük telve van az eleve elutasítással, nem jut el semmi abból, amit én adni szeretnék, és én ezt tudom, és elfogadom, csak sajnálom, hiszen én mondanivalómmal soha nem akartam elvenni senkitől semmit, csak átadni értékeket, és olyan részinformációkat, amikről sokaknak nincsen tudomásuk, mégis szükségesnek tartom ezek ismeretét, hogy a folyamatok nagyobb összefüggései is láthatóvá váljanak.
A jövő pillanatról pillanatra változik, és mi magunk, minden egyes ember a maga csodálatos mivoltával aktív részese a folyamatoknak, beleértve a lélek apróbb rezdüléseit is.

Olykor csak egy pillanatra érdemes elképzelni - elkötelezettség nélkül - , mi van akkor, ha mindaz, amit leírok, IGAZ.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. augusztus 07. 11:22 | Sorszám: 783
a kinyilatkoztatás mellett

Valamit nem értesz. A tanító nem úgy működik, ahogy Te. A magok már rég el vannak vetve.
kova
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. augusztus 06. 23:28 | Sorszám: 782
Értek én mindent, jó Báthky, pótoljuk a hiányt, és beszélgetünk is ezentúl, klasszikus értelemben, a kinyilatkoztatás mellett.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. augusztus 06. 14:46 | Sorszám: 781
Kezdesz valamit érteni? A Kinyilatkoztatás nem beszégetésre való. Magyarul nem beszélgettünk klasszikus értelemben. Nem kell Shannon és Weaver klasszikus könyvét elolvasni a kommunikáció matematikai elméletéről ahhoz, hogy akár a házmesterrel tudjunk beszélgetni az élet dolgairól. Különben sincs minden benne erről. Pl. hogy néha a másiknak is igaza van/lehet egy diskurzusban és ezt ki szoktuk fejezni. Érzék elég ehhez...
kova
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. augusztus 06. 03:14 | Sorszám: 780
De hát mi eddig is valamirevalóan beszélgettünk, spirális, vagy stiláris, vagy inkább spirituális enyhüléses meghűléses hülyülés nélkül is, avagy az neked semmit se jelentett?
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. augusztus 05. 16:37 | Sorszám: 779
Köszönöm. Üdvözlöm, hogy stilárisan enyhülsz. Egyébként nem bánom, mert ez a valamirevaló beszélgetések -és nem a hirdetmények- előfeltétele.
kova
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. augusztus 05. 02:47 | Sorszám: 778
Köszönöm a verset, ha nekem szántad.
kova
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. augusztus 05. 02:45 | Sorszám: 777
Ne csüggedj, én nem alszom még.Te már alszol? Álmodjál szépeket.
gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. augusztus 04. 14:51 | Sorszám: 776
Dsida Jenő
A kovakő

Acél, kovakő az én furcsa lelkem,
melyeket folyvást összecsapkodok,
s a szűzi szikrák szertecsiholódnak
és néha-néha lángja is lobog.

Ti csak nézitek, ennyi mérve rátok,
semmi egyebet nem kell tennetek!
Ti örömötökre csiholom a lángot
fény-boldogság és béke veletek!

E fényüzenet én egyetlen kincsem,
de szívem csupa áldva-szerető,
s csak ütöm, ütöm Tinektek a szikrát,
míg elkopik, vagy szétreped a kő.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...