22:03:58
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Szakmai
Téma: Határterületek a tudományban
... Elejére 1. lap 
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 10. 18:40 | Sorszám: 591
Sajnos nem tudtam semmit tenni, Um az Auchan-ba ment és én nem győztem kivárni hazatértét.
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 10. 16:24 | Sorszám: 590
Tudnom kell, hogy mit intéztél Suruppakban Umnál.
(Pszt. Kitiltanak, ha IRL adatokat közölsz.)
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 10. 15:54 | Sorszám: 589
Tiszta forrást használok csak. Védák, stb.

A Gilgames-eposzból a nem-alvást, hogy éber legyek mindig. Miért is kérdezel tőlem ilyesmiket, Enkidu?
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 10. 15:52 | Sorszám: 588
Én ezzel megvárom a kísérleted eredményét.
Hányadik napja próbálkozol?
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 10. 15:44 | Sorszám: 587
Biztos ezért kutatják többen a vákuum-energiát is.

Én most a prána-evést gyakorlom. Enni akkor is kell, ha a vákuumosok nem járnak sikerrel, nem igaz?
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 10. 15:41 | Sorszám: 586
Lehet, hogy ennek a kutatására még pénzt is adna Kóka.
Az ilyen szerkezetre jelentős lenne a kereslet.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 10. 15:35 | Sorszám: 585
Kár. Pedig szép alkalmazásai lehetnének a villanyóra környékén
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 10. 15:33 | Sorszám: 584
Annakidején én is gondolkozatam azon, hogy lehet-e olyan alakzatot hajlítgatni egy vezetékből, hogy pl. a mágneses tere a tér egy - a vezetéktől távol eső - zárt részén legyen csak nagyobb, mint nulla.
De a megoldás még nincs meg.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 10. 15:24 | Sorszám: 583


Így f/helyből nem emlékszem semmi többre. Rémlik, hogy Mo.-on volt valaki hivatalos ember, aki szerint gv nincs, mert ő még nem látott olyat. PEDIG VOLT MÁR A SZU TUD AKADÉMIÁJÁNAK IS GV KUTATÓ INTÉZETE.

Kapica olyasmit írt, hogy szerinte elektromágneses állóhullám.

Én meg kevés vagyok ehhez.
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 10. 15:20 | Sorszám: 582
Nehezen hihető.
Miféle töltésekből áll? Negatív? Pozitív?

(Persze ez hülye kérdés. Ha kárt csinál, akkor nyilván negatív...)
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 10. 15:16 | Sorszám: 581
579-hez mit szólsz, glens mester? Hangsúlyozom, nem az én véleményem, olvastam.
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 10. 15:15 | Sorszám: 580
Na, akkor gyere, menjünk át a Határterületekbe, aztán gyűrjük fel az ingujjunkat...
Itt vagyok. Ingujj felgyűrve.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 10. 15:13 | Sorszám: 579
Amennyire tudom, ez az elmélet a gömbvillámokra dr Egelytől származik.

A gömbvillám egy többnyire 10-50 cm átmérőjű, fénylő, gömbszerű alakzat. Esős, viharos időben keletkezik, élettartama néhány perctől egy-két óráig terjed.

Mondják, esős időben ajtót, ablakot be kell zárni, mert a huzat(?) beviheti a lakásba.

Megfigyelték, hogy a gömbvillám lazán átmegy betonfödémen, a lakásban végigmegy a fali elektromos vezeték mentén, úgy, hogy a drótot elpárologtatja a falból.

Az elektromos berendezéseket tönkreteheti, a biztosító pedig rendszerint nem szeret a kárért fizetni.

Kiszámolták, hogy mennyi energia kell a fali vezeték elpárologtatásához. Ha elektromos jelenségről van szó, megmondható, mekkora töltés ül a gömbön. Erre 10-40 C adódott.

Ha ez egynemű, mechanikailag nem lehet stabil a gömb a fenti ideig. Erre jött a gondolat, hogy nem egy kis gömbről van szó, hanem egy óriási villámgyűrűről a négydimenziós térben, amin elfér ennyi ideig ennyi töltés, és amiből a háromdimenziós tér 0-1-2 gömbvillámot metsz ki.

Hát nagyjából ezt olvastam. De ehhez be kellene látni, hogy a többi fizikai jelenség leírása úgy jó, ahogy volt, vagyis sok szempontból invariáns altérben élünk.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. június 25. 15:49 | Sorszám: 578
Ugyan már, szerénykedsz... Értelek én jól.
HAME
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. június 23. 21:20 | Sorszám: 577
hmm. számomra pedig a magyar nyelv legyőzhetetlen...
HAME
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. június 23. 21:19 | Sorszám: 576
Hát eléggé gyengus memoriter, ahol a betük számát kell számolni, pláne, hogy állítólag (mindkét kölköm egyöntetű állítása Anglia más-más végéről) az angolok többségének számára a helyesírás legyőzhetetlen kihívás.

Minket az általánosban Chalivapulu a görög menekült tantónéni traktált földrajzi memoriterekkel. Voltak értelmetlen de "jól" hangzóak, mint a guszahonikopa, ami Közép-Amerika országneveit foglalná magába, és "értelmesek" is. Sajna magyarra már nem emléxem, de a Föld sugarára volt egy csehszlovák "se(szt)tri se(dem) ose(m)l" azaz kíméld magad szamár, benne pedig a 6-3-7-8 kezdetei.

Emléxem még egy memoriterre, melynek segítségével szegény cseh középiskolások jegyezték meg az induktivitás és a kapacitás fázisforgatásának irányát - versben. A csábítás fokozatait vetette össze egy tekercs viselkedésével.
Bátky János
Olvasta: 2 | Válasz | 2006. június 23. 17:20 | Sorszám: 575
Memoriterek.

"How I want a drink, alcoholic of course, after the heavy lectures involving quantum mechanics" (Sir James Jeans a pi-re, 3.141 592 653 589 79)

forrás: Robert Ainsley: Blöffölni pedig tudni kell Matek

***

Oh, Be A Fine Girl, Kiss Me

A csillagok színképosztályai. Forrás: nem emlékszem.

***

Erik von Halbgiker ~ Rik - 1/2 gik R

Az ált. rel. elmélet Einstein egyenlete bal oldalának átírása névre.

Forrás: hallomás
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. június 22. 17:16 | Sorszám: 574
Látod?

Ha Maxwell+NS, akkor jó eséllyel elmehetnél elméleti napkutatónak vagy egy fúziós erőműbe főmérnöknek Esetleg a szupravezetés vagy Mohamed koporsója is szóba jöhet!!!
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. június 22. 15:59 | Sorszám: 573
Tényleg, a Navier-Stokes mi mindenre alkalmas.

Ezt kellett megoldani a diplomamunkámhoz is, csak még meg volt fejelve némi Maxwell egyenlettel a vezető folyadék meg a mágneses tér miatt.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. június 22. 12:27 | Sorszám: 572
Valami amerikai humorista mondta a repülésről:

Idézet:
A magasságtól nem félek, mint sokan mások. A szélességtől sokkal inkább.
HAME
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. június 22. 10:47 | Sorszám: 571
Taposni se nagyon kell, ha elég kövér vagy. Én pl. már elértem a dagadtságnak azt a fokát, hogy a vízre feküdve ujjmozgatással fenn tudom magam tartani a felszínen akár meddig.

Futva még nem próbáltam, de sítalp nélküli vizisízőt már láttam. 80 km/h körül a saját talp felülete már elég. Gondolom egy 50 kilós 12-es lábbal rendelkezőnek kamasznak kevesebb, egy 5-ös lábú 150 kilós nyanyának több.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. június 22. 09:53 | Sorszám: 570
Ez cinikus válasz. Gondolj pl. a galléros gyíkra. Amúgy igazad van
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. június 22. 09:52 | Sorszám: 569
Megpróbálhatod... Navier-Stokes változó sűrűségű, hőforrásos áramlásban, kontinuitás, energiaegyenlet plusz a front nemlineáris egyenlete... valahogy biztos megy...
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. június 22. 09:51 | Sorszám: 568
Hogy pontosítsak, arról folyt volna a vita, hogy szerinte csak turbulens égés ad hangot, a fotóim viszont egyértelműen bizonyították, hogy ez nem az. Viszont a kísérleteket meg se nézte, sok volt az 1-2 emelet difi.
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. június 21. 23:03 | Sorszám: 567
Egy példa: milyen gyorsan fussunk a vízen ahhoz, hogy nem süllyedjünk el?
Helyben futva is fönn lehet maradni, ha elég intenzíven taposol.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...