06:58:06
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Szakmai
Téma: Határterületek a tudományban
... Elejére 1. lap 
HAME
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 14. 19:25 | Sorszám: 1074
érdekes, a magyar népmesékben királyfik, tündérek, sokfejű sárkányok hemzsegnek ám relatíve kevés a manó, törpe és más erdei izék, pedig elég erős a német behatás.
A cseh mesevilág viszont tiszta német (tán a sok halastó miatt?). Vizimanók - akik a lelkeket csuporba gyűjtik, mindenféle erdei apró csodalények, de egy fia Tündérország se sehol, a sárkány max. 3fejű, és a legkisebb juhászgyerek helyett egy fiú Hamupipőke, a semmirekellő, buta Jankó, akiről persze a végére kiderül, hogy valójában okos-ügyes (mint a legkisebb ugrifüles).
gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 14. 18:31 | Sorszám: 1073
A tudomány határterületeiről!
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 14. 15:24 | Sorszám: 1072
És ez nem mese, de csoda
HAME
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 14. 15:22 | Sorszám: 1071
Hát a múltkor kb. 10 napig állt, vagy többet. Abba akár 120 fogás is belefér.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 14. 12:41 | Sorszám: 1070
Ha ebédet be lehet fizetni a BKV-nál, a Combino-n nyugodtan lehetne zabbantani, amíg áll. Legalább egy 12 fogásos menüt végig lehetne enni...
Bátky János
Olvasta: 2 | Válasz | 2006. szeptember 14. 11:39 | Sorszám: 1069
Szeretek meséket, mítoszokat, legendákat olvasni. Van egy közép-európai meséket tartalmazó könyv, többször végigolvastam és sehol nem találtam olyat, hogy a boszorkány vagy rosszlény villámmal sújtott le valakit. Bezzeg Zeusz.

Viszont van bennük csodasíp (amit csak az érintett hall), hétmérföldes csizma, láthatatlanná tevő köpeny, gondolatra repítő öv, kicsinyülés, növekedés, kifogyhatatlan pénztárca, repülő seprű, síp, amely hangjára hadsereg terem elő a semmiből, beszélő állatok, növények, tárgyak, máshol (Ezeregyéjszaka) pl. kulcsszóra nyíló barlang vagy csodalámpa dörzsölt szellemmel, stb. És vannak mesebeli számok, viszonyok (legkisebb fiú, három fiú, 1-3-7-12-24 fejű sárkány, három próba, stb.) is.

Első lépésben ezek mind a képzelet remekei. És másodikban? Honnan jöhetnek ezek?
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 13. 16:40 | Sorszám: 1068
Nem így értettem. Felismerem az ellenőrt. De ha nincs bérletem, mindig jön Tapasztalat. Biztos kocsival jársz vagy léghajóval
HAME
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 13. 13:49 | Sorszám: 1067
Nem, szelektív memória (valamint a már tárgyalt vajaskenyér elv).

Az ellenőr a városi tömegközlekedés ugyanolyan sztereotípiája, mint a vonaton a kalauz. Normálisan észre se veszed, unottan nyújtod a jegyet, 5 perc múlva igencsak koncentrálni kell, ha emlékezni akarsz, hogy volt-e, vagy sem. Ha nem volt rajta semmi feltűnő, akkor azt már koncentrálás után sem mondod meg, hogy nő volt, vagy férfi, idősebb, vagy fiatalabb. Bezzeg, ha nincs jegyed, akkor kénytelen vagy megjegyezni. Egyrészt mert elötte izgultál, másrészt mert közben idegeskedtél az ökör okoskodásán, harmadrészt vagy be kell menned a BKV-hez igzolni a bérleted, vagy be kell fizetned a büntetést.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 13. 13:10 | Sorszám: 1066
Értem ezt a napolajat, bár nem használtam azt se...

Egy másik: majdnem mindig megjelenik az ellenőr, ha észreveszem, hogy nincs nálam jegy vagy bérlet és én ettől megijedek. Ez napolaj vagy véletlen? Vagy kibic-szag???
HAME
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 13. 09:24 | Sorszám: 1065
Ödön szoljáról jut eszembe, mégiscsak voltak ilyen élményeim, többször is.
Távoli üdülőhelyeken többször megtörtént, hogy az első napokban mindenféle emléktárgy- és szolgáltatásárusok (nem, nem kurvák, ill. nappal nem elsősorban azok), közelebbiken pedig a cimmer frej kínálók lavakarhatatlan sokasága keserítette meg a pihenni vágyókat, aztán szépen elmaradoztak és már csak a legelvetemültebbek szólítgatták le az embert.
Pedig mi sem kezdtünk kopottab ruhába járni, piros csákóval és hintalóval, és az is kizárható, hogy a macerák megjegyeztek volna a turisták tömkelegében.
A dolognak mégis egyszerű szocio-fiziko-fiziológiai magyarázata van: lebarnultunk.
Barna turista => több napja itt van => már ismeri a helyzetet => nehéz lenne rásózni a sarki boltban hitelre vett banános napozókrémet, szobrocskát, trikót, satöbbit ötszörös áron.
iszalag
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 12. 20:55 | Sorszám: 1064
Zsíros B. Ödön
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 12. 20:46 | Sorszám: 1063
Aztán elmúlt ez a jelenség ...
Ti észrevettetek hasonlót?


Persze.
Amikor átmentem szol állapotból gél állapotba, róllam is lehámlottak a kéregetők.

Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 12. 15:54 | Sorszám: 1062
regressziós hipnózis? Hm. Lehet.
HAME
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 12. 15:52 | Sorszám: 1061
Lehet, hogy volt nálad és adtál is, de a koldusok támadása annyira frusztrált, hogy a védeekezőreakciód a tudattalanba száműzte eme emléket. Már csak az maradt meg belőle, hogy egy ideig vonzó voltál Kunyerbáéknak, majd elvesztetted a szexepiled.
Egy pszichoanalitikus szvsz secpec előbányászná a rögvalóságot.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 12. 15:46 | Sorszám: 1060
De én is valami balek-interferonra vagy mire gyanakodtam.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 12. 15:44 | Sorszám: 1059
Nem volt nálam pénz.
HAME
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 12. 15:43 | Sorszám: 1058
A legvalószínűbb, hogy az első kéregetőnek adtál baksist.
Ezek után futótűzként terjedt el kolduséknál, új balek a láthatáron. Aztán ahogy nem adtál lassan leszoktak rólad.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 12. 15:34 | Sorszám: 1057
Régebben figyeltem meg az alábbiakat:

Zsúfolt téren vártam egy ismerőst. Egy kéregető odajött hozzám, majd egy másik, majd egy harmadik és így tovább. És láttam, hogy máshoz nem mennek oda, pedig ácsorgott ott más is, de csak hozzám, mint virágra a méhecskék.

Ez többször megismétlődött más alkalmak során is.

Aztán elmúlt ez a jelenség, pedig nem kezdtem kopottabb ruhákban járkálni, egyik alkalommal sem volt nálam hintaló, vagy a fejemen piros papírcsákó.

Ti észrevettetek hasonlót?
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 11. 14:02 | Sorszám: 1056
És különben is... Akkor is ha hüjeség, jól aládúcoltam!
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 11. 14:00 | Sorszám: 1055
Ugyan. Most Rendes Kis kezdte a zárolással...
HAME
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 11. 13:59 | Sorszám: 1054
Ma valahogy hiperszenzitív vagy az összeesküvéselméletekre.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 11. 13:50 | Sorszám: 1053
Zárolták írásait...

Tesla elektrodinamikával foglalkozott, amiről úgy gondoljuk, zárt elmélet. Ha zárolták, úgy gondolják igaz. Mi több, fontos. Hogyan lehet az elmélet zárt, ha olyan fontos információk hiányoznak belőle, amiknek hozzáférését nem lehet feloldani? Akkor a klasszikus elektrodinamika nem teljes? Vagy olyan jelenségeket talált Tesla, amik más megvilágításba helyezik, esetleg döntően befolyásolnák szemléletünket, ha kiderülne, más tudományterületekre vezetnek át?

Ez az egész az ókori Egyiptom világát idézi, ahol az ezoterikus tudást el kellett rejteni a pórnép szeme elöl... azt, ami a gondolkodást, a szemléletet változtatja meg vagy helyezi más keretek közé...
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 11. 13:35 | Sorszám: 1052
Voilá... hogyan is készülnek az amerikai csodafegyverek?
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 11. 13:33 | Sorszám: 1051
Halála után zárolták írásait, az amerikai kormány számos, katonailag is hasznosítható ötletére rátette a kezét. Hozzáférhető vázlatait ma is sokan tanulmányozzák. Jegyzeteit, modelljeit a belgrádi Tesla-múzeumban őrzik.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 11. 13:31 | Sorszám: 1050
Kösz. Megnéznéd a Lélek, elmét? Mit gondolsz, elég nagy marhaságot írtam?
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...