01:14:24
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Hit, Tudomány
Téma: Keresők
... Elejére 1. lap 
R.András
Olvasta: 3 | Válasz | 2024. május 01. 18:43 | Sorszám: 36
Hivatástisztázó programok
... https://jezsuita.hu/menu/hivatastisztazo-programjaink
Rendes Kis
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. december 21. 08:13 | Sorszám: 35
Aki keres, talál.
panda
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. december 20. 23:26 | Sorszám: 34
te szerencsétlen, nem lehet megtalálni azt amit te kitörölsz/áthejjeleződsz ...
Gratulálok a feltétlen keresztény keresztkém hithez ..
keresztkem
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. december 16. 13:30 | Sorszám: 33
Szerintem is.
Rendes Kis
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. december 16. 13:26 | Sorszám: 32
Igen.
keresztkem
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. december 16. 13:13 | Sorszám: 31
Izé! Kinek a stilusáról teccik beszélni?
Rendes Kis
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. december 16. 10:35 | Sorszám: 30
Keresztkem kolléga keressen a stílusának megfelelő helyet vagy e helynek megfelelő stílust.
Rendes Kis
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. december 16. 09:06 | Sorszám: 29
Nekem nincs goromba stílusom - mondja, majd nyomban ezután lehülyéz minket.
Hadd ne kommentáljam az esetet.
keresztkem
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. december 16. 08:30 | Sorszám: 28
1.) Fogódzkodjék meg jól, de NEKEM NINCS "GOROMBA STILUSOM"! Csak--már bocsásson meg--ebben az olykor nagyon hülye "körben", ami itt van-- és csak bizonyosakkal.Vagy elhiszi vagy nem, de nincs, és engem nagyon kultúrált polgári viselkedésű embernek tudhat bárki is.(ha óhajtja megadok Önnek egy komkrét címet, vagy akár kettőt is, és LEÉRDEKLŐDHET OTT rólam ilyesmit, vagy bármit, hogy "ugyan goromba durva embernek tetszenek-e ismerni XY-t?"--azaz engem.
2.) Sem szidást sem dicséretet nem kapok, úgyhogy az is "holtvágány".
3.) Egyébiránt "dicséretnek" márcsak azért sem vehetek semmit, mert ha valamit meglehetős nyersen "lerázok magamról" az éppen a dicséret.Már ha valaki egyáltalán merészel engem dicsérni, akkor az "megnézheti magát"...többnyire.Szóval! Nagyon útálom, ha dicsérnek.
Rendes Kis
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. december 16. 07:29 | Sorszám: 27
Az is lehet, hogy a saját goromba stílusából kiindulva a szidást dícséretnek vette.
keresztkem
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. december 15. 22:35 | Sorszám: 26
Lehet.De én nem is vagyok arra rászorulva, hogy a figyelmem ne legyen --úgymond--"szórt".Helyzetemből adódóan mód van pontositásra mindég egyrészt.Másrészt engem Egyházon belül még soha nem próbált meg senki sem kioktatni, sem "egzecíroztatni". Nem tudom miért nem, de nem!
Rendes Kis
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. december 15. 22:22 | Sorszám: 25
Nahát, ez már mindjárt megmagyarázza, miért olyan szórt a figyelme a prédikációk közben.
keresztkem
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. december 15. 22:19 | Sorszám: 24
Nagyon rossz felé tetszik kapisgálni--maradjunk ennyiben.Mert akkor még nem IS emlitettem a kisebbik--az informatikus fiamat, Gyurit--aki a Szent Ferenc Kistestvérei Rend templomában úgyszólván beltag, 3 kisunokánkat ők a kisferencesek keresztelték, személyesen Pehm Antal Gilbert OFM Torg atya. S ha valamiről még ezekután sem "világosodtam volna föl komplettül" akkor Vele: Gyuri fiammal megbeszélem.Azonkívül: ÉN A JEZSUITÁKKAL ÁLLOK ÚGYSZÓLVÁN BARÁTI KAPCSOLATBAN IS, kb. 800m-re a házunktól van a Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és templom is.Ami annyit tesz: messze nem a vasárnapi szentmise az, amiből egyházi információim zömét kapom.Pl., hogy mást ne mondjak, Csókay Károly S.J. jezsuita atya évtizedes barátom, aki Chiléből '94-ben hazajövet "egenyest" idejött, és azóta is itt van,s ha mással nem--mondjuk katolikus hitünket nagyon intenziven élő élő fiaimmal netán valami miatt nem--akkor a "jezsikkel" mindent megbeszélek.ÚGYHOGY NAGYON NEM LENNÉK RÁSZORULVA A SZENTMISÉKEN VALÓ MEREV TEKINTETŰ ODAFIGYELÉSRE, MINDAZONÁLTAL AZÉRT, AZ IS MEGVAN....
Rendes Kis
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. december 15. 21:56 | Sorszám: 23
Panda kolléga még keresi a szavakat, de nem találja.
Rendes Kis
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. december 15. 21:43 | Sorszám: 22
Ilyesmikre gondolok:
"Ha nem elég erős a hitünk, szétrombolhatják. Nem elég csak a templom falai között
hinni: Isten jelen van az élet, életem minden zegében-zugában. Ha rábízom ..."
... www.vasarnap.katolikhos.ro/21-szam-2013-majus-26/1085-vezercikk231/2346-hitem ...
És ez még csak visszafogottan szid, mert ott van az elején a "ha".
Vérmesebb pap urak "ha" nélkül szidnak.
Rendes Kis
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. december 15. 21:29 | Sorszám: 21
Biztosan szelektív a bácsi figyelme: a dícséretet megjegyzi, a szidást elereszti a füle mellett.
keresztkem
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. december 15. 21:21 | Sorszám: 20
És az nem lehet, hogy néha éppen ÖN "nem figyel a szentbeszédre"? Mert én --amennyire magamat meg tudom itélni--"oda szoktam figyelni", olyannyira, hogy többnyire másoknak beszámolok róla.Mindazonáltal néha a feleségem épp arra szokott kérni: "NE SZÁMOLJAK BE RÓLA", mert alkalmasint Ő akarja(akarná) elmondani az igehirdetést, melyet Ő hallgatott az Ő protestáns gyülekezetükbe...
Rendes Kis
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. december 15. 19:46 | Sorszám: 19
Az is lehet, hogy keresztkem bácsi nem szokott odafigyelni a szentbeszédre.
keresztkem
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. december 15. 19:28 | Sorszám: 18
DE! Valóban láttam-hallottam.Csakhogy azoknak 99,9%-ban valóban IGAZUK IS VOLT! Persze volt 0,1% is, akiknek nem volt, de az azért mégiscsak elenyésző.
Rendes Kis
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. december 15. 19:19 | Sorszám: 17
Nehezemre esik, hogy elhiggyem, hogy hosszú élete során még sosem látott-hallott ostorozó típusú papot.
keresztkem
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. december 15. 19:09 | Sorszám: 16
Én meg azt nem tudom, hogy a "dolog" valóban(!?) "úgy" van-e, ahogyan képzelni és mondani tetszik--"egyes papokról"-- vagy csak egyfajta " szellemi optikai csalódás" áldozata tetszik lenni.
Rendes Kis
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. december 15. 17:28 | Sorszám: 15
Nem tudom, mért gondolják egyes papok, hogy a hívők jó "ellátása" az, ha szidják őket.
keresztkem
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. december 15. 15:15 | Sorszám: 14
Lehet.Nem állíthatom magamról azt, hogy a "népi vallásosság" Ön által fölidézet helyein én "napi vendég" vagy túlzottan jólértesült "hívőtárs" lennék.De azt igen, hogy ölég gyakran megfordulok falusi templomok szentmiséin is azon túl, hogy 4 miskolci templomban vagyok otthon, és egy Miskolc környéki--közelkörnyéki--falu templomának szentmiséin.Utóbbiban sajnos nincs helyben lakó plébános, hanem aki van, Ő a szomszéd faluból jár át.Ám igen-igen értelmes, tiszta és nemeslelkű középkorű pap, akiről szó van--igaz ott ez a helyzet csak kb. 2,5 éve van így, azelőtt épp a korábbi ottani pap--aki tavaly meg is halt szegény-- egészségi helyzete-állapota miatt nehezebb volt az ottani hívők jó "ellátása".
Rendes Kis
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. december 15. 13:44 | Sorszám: 13
Hehe, könnyű azt mondani.
Menjen csak oda, az illető községbe, a 10-es misére, oszt majd mindjárt észreveszi magán a mellényt !
keresztkem
Olvasta: 5 | Válasz | 2014. december 15. 12:43 | Sorszám: 12
Az én "ekkoranagy mellényem"--MEGSÚGOM ÖNNEK--"ÁLNAGYMELLÉNY"! Mert.
Valójában nekem nincs is mellényem: se nagy, se kicsi.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...