23:08:30
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Hit, Tudomány
Téma: Keresők
... Elejére 1. lap 
Rendes Kis
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. december 15. 19:46 | Sorszám: 19
Az is lehet, hogy keresztkem bácsi nem szokott odafigyelni a szentbeszédre.
keresztkem
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. december 15. 19:28 | Sorszám: 18
DE! Valóban láttam-hallottam.Csakhogy azoknak 99,9%-ban valóban IGAZUK IS VOLT! Persze volt 0,1% is, akiknek nem volt, de az azért mégiscsak elenyésző.
Rendes Kis
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. december 15. 19:19 | Sorszám: 17
Nehezemre esik, hogy elhiggyem, hogy hosszú élete során még sosem látott-hallott ostorozó típusú papot.
keresztkem
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. december 15. 19:09 | Sorszám: 16
Én meg azt nem tudom, hogy a "dolog" valóban(!?) "úgy" van-e, ahogyan képzelni és mondani tetszik--"egyes papokról"-- vagy csak egyfajta " szellemi optikai csalódás" áldozata tetszik lenni.
Rendes Kis
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. december 15. 17:28 | Sorszám: 15
Nem tudom, mért gondolják egyes papok, hogy a hívők jó "ellátása" az, ha szidják őket.
keresztkem
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. december 15. 15:15 | Sorszám: 14
Lehet.Nem állíthatom magamról azt, hogy a "népi vallásosság" Ön által fölidézet helyein én "napi vendég" vagy túlzottan jólértesült "hívőtárs" lennék.De azt igen, hogy ölég gyakran megfordulok falusi templomok szentmiséin is azon túl, hogy 4 miskolci templomban vagyok otthon, és egy Miskolc környéki--közelkörnyéki--falu templomának szentmiséin.Utóbbiban sajnos nincs helyben lakó plébános, hanem aki van, Ő a szomszéd faluból jár át.Ám igen-igen értelmes, tiszta és nemeslelkű középkorű pap, akiről szó van--igaz ott ez a helyzet csak kb. 2,5 éve van így, azelőtt épp a korábbi ottani pap--aki tavaly meg is halt szegény-- egészségi helyzete-állapota miatt nehezebb volt az ottani hívők jó "ellátása".
Rendes Kis
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. december 15. 13:44 | Sorszám: 13
Hehe, könnyű azt mondani.
Menjen csak oda, az illető községbe, a 10-es misére, oszt majd mindjárt észreveszi magán a mellényt !
keresztkem
Olvasta: 5 | Válasz | 2014. december 15. 12:43 | Sorszám: 12
Az én "ekkoranagy mellényem"--MEGSÚGOM ÖNNEK--"ÁLNAGYMELLÉNY"! Mert.
Valójában nekem nincs is mellényem: se nagy, se kicsi.
Rendes Kis
Olvasta: 4 | Válasz | 2014. december 15. 12:14 | Sorszám: 11
Ez szerencsére nem a mi papunk.
Keresztkem bácsinak sem lenne ekkoranagy a mellénye, ha hozzá járna misére !
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. december 15. 12:03 | Sorszám: 10
P.s.:"Prédikálja az egyszeri plébános: "MINDENKI MEGHAL EGYSZER--KEDVES JÓ HIVEIM--TALÁN MÉG ÉN IS!""
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. december 15. 12:01 | Sorszám: 9
Ez talán nincs EGÉSZEN így, sőt kétszeresen sincs!
1.) Egyrészt valóban nem csak pap és klerikus találhat rá az isteni IGAZSÁGRA, s ezt az Egyház számtalan NEM KLERIKUS SZENTJE bizonyitja.Akikhez "oltárra emelten" mi igaz katoliksok AKÁR MAGÁN A SZENTMISÉN BELÜL IS imádkozunk.
2.) Másrészt Ön, kedves R.K. is tévedhet abban--esetleg, netán-neadjisten--hogy 'ilyennek ítéli meg Őt, a papjukat.Mivelhogy emberek lennénk oszt' mint ilyenek tévedhetünk mindannyian.MINDEZEK FOLYOMÁNYKÉNT:
3.) Harmadrészt.MÉG ÉN--keresztkem-- IS tévedhetek mondják a rosszmájúak, pedig az én haLLLLhatatlan hatalmasnagy lelkem egyetlen igaz igazságosztóként lebeg e teremtett VILÁG fölött...mindörökké.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. december 15. 11:47 | Sorszám: 8
A pap úr szerint csak az mondhatja el magáról, hogy megtalálta, aki - pap.
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. december 15. 11:40 | Sorszám: 7
Javagyúúúgy!? Hát nekem ezzel sincs semmi bajom, merthogy VALAMILYEN ÉRTELEMBEN(?!)MINDANNYIAN KÉTELKEDŐK IS(!) vagyunk.Persze az is igaz, hogy nem mindenki "jószándékú" és nem is mindég jószándékú mindenki....aki keres.
De én ezzel is úgy vagyok, mint a jómagyar közmondás, amelyik azt mondja: "AKI KERES, AZ ELŐBB-UTÓBB TALÁL!"
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. december 15. 11:31 | Sorszám: 6
A kereső a papi szóhasználatban a jószándékú kételkedőket jelenti.
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. december 15. 11:08 | Sorszám: 5
Ez azéé' marhajó, mer' nekem halovány gőzöm sincs arról, mit jelent az, hogy "LEKERESŐZNI".
Úgyhogy tegye, ha neki ez örömet okoz, semmi kifogásom sincs ellene.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. december 15. 10:48 | Sorszám: 4
Korán tetszik örülni, mert ez a pap úr a bácsit is lekeresőzte volna.
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. december 15. 09:51 | Sorszám: 3
Akkórendbevagyunk.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. december 15. 09:43 | Sorszám: 2
Aha.
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. december 15. 09:06 | Sorszám: 1
1.) Valószinű, hogy nemcsak "rossz" mérnökök, orvosok, ügyvédek, vízvezetékszerelők, ápolónők vannak-lehetnek, de rossz papok is.Miért ne lehetnének? Sajnos tény, hogy valóban vannak. Ámde!
2.) Az "audiatur et altera pars" elv jegyében én mindég meghallgatnám a "másik felet is", mielőtt "lihegő és szélvész sebességű gyorsasággal" Ön mellé állnék--az Ön által jelzett dologban legalábbis.Sőt, azt remélem Ön UGYANIGY TENNE bármilyen vitatott ügyben.
3.) Mindazonáltal nekem Önnél már ez a "pap úr" megszóllító terminus is TÖBB MINT FURCSA ÉS "GYANÚS". Miért? Azért, mert mifelénk a katolikus papot--a görögkatolikust is(!)-- "tisztelendő úr"-nak vagy "főtisztelendő úrnak" szokás szólitani.Protestáns papunkat pedig "NAGYTISZTELETŰ ÚRNAK"! Ez a "pap úr" nekem olyan kommunistás-liberális-kivülről jövő terminus.
4.)Bevallom nálunk én még a hozzánk időközönként kedves vendégségbe' eljáró ADVENTISTA meg BAPTISTA "papot" is --őszinte tiszteletem jeleként--NAGYTISZTELETŰ ÚRNAK SZÓLITOM.S úgy veszem észre: jólesik nekik.Vagy tévednék?
5.) Mindazonáltal! Lehet hogy az Önök katolikus papja--a jelzett és elmondott esettől függetlenűl is, hmmmm!, hát nem túl jó pap.Én nem tudom.De megsúgom.A ROSSZ PAP IS FÖLSZENTELT EMBER, MÉG A HAZUG, A PARÁZNA ÉS RENDESZERKOLLABORÁNS BÉKEPAP IS--tetszik-nem tetszik valakiknek--"AZ".
6.) És mint ilyen--fölszentelt ember--bűneiben-vétkeiben-hibáiban-hibás vélekedéseiben is MÁS ELBIRÁLÁS ALÁ ESIK! Miért? Mert Ő egy SZENTSÉG(!!!) HORDOZÓJA, SZEMÉLYÉBEN: JÉZUS JELE(!)--az "ordo ecclesiensis'-é--még akkor is ha bűnös, hibás, vagy Isten bocsássa meg: hülyeséget beszél, mert valóban van ilyen is.
7.) A HÜLYESÉG 'ettől persze még hülyeség marad nyilván--EVILÁGI ÉRTELEMBEN persze--ámde mindez nem érinti a pap FÖLSZENTELTSÉGÉNEK LÉNYEGÉT."TE PAP VAGY MINDÖRÖKKÉ MELKIZEDEK RENDJE SZERINT"!--MONDJA A BIBLIA.
8.) AZ IGAZI KATOLIKUS "ezt a kérdést a fentiek szerint látja".A "nem igazi nem". Ez ilyen egyszerű.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. december 15. 06:44 | Sorszám: 0
Tegnap a pap úr amiatt szidott minket, hogy keresők vagyunk.
Már elérjük és el is haladjuk a 20 évet, aztán a 30-at is, és még mindig csak keresünk.
Mondja nekünk a nagymamánk a frankót, de mi mégiscsak keresünk.
Drága pap úr, én a nagymamámtól megkaptam az igazi, szilárd hitet.
Csak a magafajta rossz papok bizonytalanítanak el.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...